Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

RADOM

Szpital ma zgodę radnych na wynajem pomieszczeń

wtorek, 28 maj 2024 12:47 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Radomscy radni udzielili zgody na wynajem pomieszczeń przez Radomski Szpital Specjalistyczny. Chodzi przede wszystkim o 200 metrów kw. z przeznaczeniem na pomieszczenia rezonansu magnetycznego.  

Radomski Szpital Specjalistyczny musi uzyskać pozwolenie organu założycielskiego na wynajęcie powierzchni szpitala powyżej 150 metrów. To wynika ze Statutu RSS. Dlatego wniosek o taką zgodę został skierowany do Rady Miejskiej w Radomiu. Pracownia rezonansu magnetycznego wystąpiła do dyrekcji szpitala z wnioskiem o powiększenie dzierżawionej powierzchni ze 137 do 200 metrów kw. Pomieszczenie ma być powiększone o pokój socjalny i przebieralnię dla pacjentów. Pomieszczenia wynajmuje forma prywatna, która wykonuje badania także dla pacjentów radomskiego szpitala. RSS ma podpisaną umowę z firmą na okres 5 lat w wysokości 3, 5 mln złotych. W czerwcu ma być ogłoszony przez RSS przetarg na świadczenie usług rezonansu magnetycznego. Jerzy Zawodnik dyrektor szpitala ds. eksploatacyjnych:

 Radni pytali także dyrektora Jerzego Zawodnika o możliwość uruchomienia na terenie szpitala apteki całodobowej. Niestety apteki nie są zainteresowane prowadzeniem takiej działalności.  

Radni zgodzili się na wynajęcie powierzchni przez RSS.