Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

RADOM

Św. Jan Paweł II. Pamiętamy i dziękujemy!

piątek, 31 maj 2024 08:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
Archiwum Kurii Diecezji Radomskiej
Elżbieta Warchoł

W 33 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Radomiu odbędzie się Sesja Seminaryjna Rady Miejskiej w Radomiu. Sprawowana będzie także Msza św.

Sesja Seminaryjna Rady Miejskiej w Radomiu odbędzie się, we wtorek, 4 czerwca 2024 roku z okazji 33 rocznicy wizyty w Radomiu św. Jana Pawła II. Sesja odbędzie się w sali posiedzeń Rady Miejskiej w budynku Ratusza, Rynek 1. Początek o godz. 16. 30. W porządku sesji: wystąpienie biskupa radomskiego Marka Solarczyka, referat ks. Damiana Fołtyna na temat: Wychowanie do wartości według nauczania św. Jana Pawła II, wystąpienie prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, dyskusja na temat nauczania św. Jana Pawła II. Po sesji złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II przed radomską katedrą o godz. 17. 50. Następnie bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył o godz. 18 Mszy św. w radomskiej katedrze.  

Św. Jan Paweł II przybył do Radomia 4 czerwca 1991 roku. Sprawował Mszę św. na lotnisku na Sadkowie, dokonał poświęcenia gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, w drodze powrotnej na lotnisko nawiedził katedrę Opieki Najśw. Maryi Panny oraz modlił się przy pomniku robotniczego protestu z czerwca 1976 roku. Papieskie nauczanie z tamtej pielgrzymki oparte było na Dekalogu oraz na błogosławieństwach z Kazania na górze. W Radomiu papież mówił o przykazaniu „Nie zabijaj” i o błogosławieństwie „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości”.