Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

RADOM

Fabryka Broni laureatem konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom

czwartek, 20 czerwca 2024 07:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Aleksandra Odziemkowska FB
Elżbieta Warchoł

Fabryka Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o., jako jedyna z firm zbrojeniowych, otrzymała statuetkę laureata tegorocznej edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Uroczysta Gala konkursu odbyła się 18 czerwca 2024 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Konkurs Pracodawca Przyjazny Pracownikom, organizowany przez NSZZ „Solidarność”, objęty jest honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. To właśnie z jego rąk statuetkę laureata odebrał 18 czerwca 2024 roku w Pałacu Prezydenckim Seweryn Figurski, p.o. Prezesa Zarządu Fabryki Broni.

Prezydent Duda podkreślił, że najbardziej wartościowe w tym konkursie jest to, że wszystkich kandydatów zgłaszają pracownicy.
– To werdykt wydany przez ludzi, którzy – z nimi, dla nich i w ich firmach na co dzień pracują, dla których te warunki pracy są czymś namacalnym – mówił. Prezydent przypomniał, że do tej pory w tym konkursie zostały wyróżnione 292 firmy, włącznie z pracodawcami obecnymi na tegorocznej Gali.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności” – w przypadku Fabryki była to Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.

- Otrzymane wyróżnienie jest dla nas cenne i wyjątkowe przede wszystkim dlatego, że to nasi pracownicy wskazali nas jako tych, którzy zasłużyli na tę nagrodę – mówi p.o. Prezesa Zarządu Fabryki Broni Seweryn Figurski. – Staramy się, by Fabryka Broni była atrakcyjnym i przyjaznym miejscem pracy, zwłaszcza, że to naszym pracownikom i ich zaangażowaniu w dużej mierze zawdzięczamy dzisiejszą wysoką pozycję na rynku.

Spółka, która funkcjonuje na różnych obszarach, zatrudnia blisko 600 pracowników wielu specjalizacji: od operatorów maszyn do obróbki, po konstruktorów, technologów, pracowników administracyjnych czy specjalistów np.: ds. finansów, logistyki, handlu czy marketingu. Od kilku lat sukcesywnie wzrasta zatrudnienie w zakładzie, na co wpływ ma zwiększona produkcja i nieustający rozwój Spółki.

- Bardzo cieszy nas fakt, że Fabryka Broni odbierana jest jako jeden z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w regionie - podkreśla prezes Figurski – Z pewnością ma na to wpływ stabilność zatrudnienia, dodatkowe świadczenia, komfort pracy i bardzo dobra atmosfera panująca w naszym zakładzie.

Wzrost liczby pracowników nie pozostaje bez znaczenia także dla realizowanego przez Spółkę projektu pod nazwą „Rozbudowa mocy wytwórczych Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o. o.”, którego celem jest podniesienie zdolności produkcyjnej zakładu.

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego
z największych koncernów zbrojeniowych w Europie.