Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

RADOM

Roboty drogowe na ul. Folwarcznej

piątek, 21 czerwca 2024 13:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MZDiK Radom
Elżbieta Warchoł

W związku z robotami drogowymi oraz czasowym zamknięciem odcinków ulicy Folwarcznej, od 25 czerwca 2024 roku (wtorek) od około godziny 8:00 aż do odwołania zostanie wprowadzony objazd na Kapturze dla autobusów linii 15.

Zaplanowane roboty drogowe związane z wymianą nawierzchni jezdni i regulacją studzienek kanalizacyjnych będą prowadzone na dwóch odcinkach ulicy Folwarcznej: od Polnej do Mokrej i od łuku za Radosława do Letniskowej (z możliwością wyjazdu autobusów z pętli w kierunku Czarnieckiego). Warunkowo na obu remontowanych odcinkach będzie dopuszczony dojazd do posesji. Podczas ewentualnych całkowitych zamknięć odcinków tej ulicy oznakowany objazd do jej środkowego fragmentu będzie możliwy ulicami Polną i Iglastą bądź Myśliwską i Iglastą. Sugerowany dojazd od ulicy Wernera przebiega przez ulice Kraszewskiego i Mokrą.

Autobusy miejskie linii 15 będą do odwołania kursowały następującym objazdem: w kierunku pętli Kaptur ulicami Chłodną, Wernera, Czarnieckiego i Folwarczną, a w kierunku pętli Janiszpol lub Makowiec ulicami Folwarczną, Czarnieckiego,  Folwarczną (zawracanie na pętli na Koniówce), Czarnieckiego, Wernera i Polną. Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków: Chłodna / Folwarczna 04 (w kierunku Folwarcznej), Folwarczna / Chłodna 01 (w kierunku Polnej), Folwarczna / Mokra (NŻ) 02 (w kierunku Czarnieckiego) oraz Folwarczna / Iglasta 03 i 04 (w obu kierunkach). Na trasie objazdu dla autobusów linii 15 będzie obowiązywał wyłącznie przystanek Wernera / Chłodna 06 (w kierunku Czarnieckiego).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach SDIP na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym powyższymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w tym rejonie i o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg bądź do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania tam ruchem.

Źródło: MZDiK