Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Dziś jest: Środa, 24 lipca 2024

RADOM

Pasażer był poszukiwany przez policję

czwartek, 11 lipca 2024 08:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

37-letni pasażer pojazdu, który uczestniczył w kolizji trafił do aresztu śledczego gdzie spędzi najbliższe 12 miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia oraz listu gończego.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 lipca br. na ulicy Bławatnej w Radomiu - informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu. Pasażer pojazdu marki Seat wysiadając z auta nie zachował należytej ostrożności i uderzył drzwiami w omijający go pojazd. Mężczyzna nalegał, aby nie wzywać policjantów. Gdy na miejsce przyjechali mundurowi szybko wyszło na jaw dlaczego się tak zachowywał - mówi rzeczniczka radomskiej policji Justyna Jaśkiewicz.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 37-latek jest poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Radomiu w celu odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności oraz listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Radomiu w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności - wyjaśnia Justyna Jaśkiewicz. Poszukiwany był za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz niestosowanie się do obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna został zatrzymany i z miejsca zdarzenia drogowego trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał zaległą karę.