Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

O kontrakcie z minister

wtorek, 05 listopada 2013 11:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego będzie monitorowało podział środków w ramach kontraktu terytorialnego. W ostatnich dniach kontrakt stał się głównym tematem radomskiej polityki.

Przypomnijmy, że dokument miał być szansą na pozyskanie dużych dotacji z Unii Europejskiej. Tymczasem z pierwszych zapisów wynika, że Radom nie może liczyć na wsparcie w takiej wysokości o jaką zabiegał. Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak spotkał się w tej sprawie z Elżbietą Bieńkowską, minister rozwoju regionalego:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W sprawie kontraktu terytorialnego w Parlamencie Europejskim, jak już informowaliśmy, zamierzają interweniować posłowie Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie członkowie PiS przygotowali apel pod którym do końca listopada będą zbierać podpisy. Poseł Marek Suski:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Do marszałka Adama Struzika postanowili napisać członkowie Platformy Obywatelskiej. Radomski zarząd partii nie zgadza się na niesprawiedliwy podział środków w ramach kontraktu terytorialnego. Przedstawiciele PO uważają, że zaproponowany przez zarząd Mazowsza podział pieniędzy faworyzuje Warszawę a krzywdzi Radom i region radomski. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zorganizowano posiedzenie okrągłego stołu. Przygotowane podczas obrad stanowisko ma zostać również przedstawione marszałkowi Adamowi Struzikowi.