Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Pochmurno

15°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Wrz 2017

    Rain 15°C 11°C

  • 26 Wrz 2017

    Bardzo pochmurno 19°C 11°C

Radio Plus Radom /RADOM/8 km do szkoły przez uszkodzony most

Wiadomości z Radomia

8 km do szkoły przez uszkodzony most

13 wrzesień 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Most na radomskim Krzewieniu jest zamknięty od majowych ulew. To duże utrudnienie dla mieszkańców, którzy do pracy czy szkoły nadrabiać muszą nawet do 10 km. Kiedy doczekają się normalności?

O sprawie przypomniał podczas ostatniej konferencji prasowej radomskiego ruchu Kukiz'15 Jan Maniak. Działacz w imieniu mieszkańców zaapelował do władz miasta o jak najszybszą naprawę mostu. - Przed uszkodzeniem mostu dzieci mają do szkoły 1,5 km. Teraz droga wydłuża się do ośmiu kilometrów. - mówi Jan Maniak:

Mieszkańcy potwierdzają - uszkodzony most uprzykrza życie. Cierpliwie jednak czekają na remont:

Środki na naprawę mostu przesunięte zostały podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej na początku czerwca. Wtedy wiceprezydent Konrad Frysztak informował, że z ekspertyz wynika, że most jest całkowicie zniszczony:

Most zniszczyła ulewa, która nawiedziła Radom na początku maja. Przez ostatnie cztery miesiące mieszkańcy Krzewienia korzystają z objazdu ulicami Mieszka I, Perzanowskiej, Stara Wola Gołębiowska, Energetyków oraz Nowa Wola Gołębiowska. Na jakim etapie są prace naprawcze? -Trwa weryfikacja dokumentacji. - wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu:

 - Zrobimy wszystko, by most był naprawiony do końca roku. - dodaje rzecznik MZDiK. Na ten cel miasto przeznaczyło 500 tys. zł.

  

Jednak to nie jedyny temat drogowy, który został poruszony podczas wspomnianej konferencji prasowej. Działacz radomskich struktur ruchu Kukiz'15 Jak Maniak zwrócił również uwagę na problem mieszkańców ul. Kierzkowskiej. Na remont czekają oni już od trzech lat, a brak zainteresowania ulicą określają nawet mianem "marnotrawienia publicznych środków" - mówi Jan Maniak:

Poprzednie prace na ul. Kierzowskiej należały do Wodociągów Miejskich, które wywiązały się z prac wodno-kanalizacyjnych. Teraz w planach jest przebudowa ulicy, jednak jak uczula Dawid Puton - rzecznik MZDiK - cała inwestycja nie będzie tania. Miasto zastanawia się również nad sposobem przeprowadzenia prac. - Są plany, żeby wpisać ulicę Kierzkowską do przyszłorocznego budżetu. Są również odpowiednie dokumenty. - zapewnia rzecznik:

Sami mieszkańcy przyznają, że ulica jest w fatalnym stanie:

Koszt remontu ulicy Kierzkowskiej sięgnąć może nawet ponad 10 milionów zł.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4