Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Weekendowe promile

poniedziałek, 18 listopada 2013 12:17 / Autor:

Radomscy policjanci apelują o trzeźwość do kierowców. W miniony weekend znów doszło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych właśnie z winy pijanych za kierownicą. 

 

W piątek była to kolizja w gminie Wierzbica. - Pojazd marki vw vento w okolicach cmentarza uderzył w pojazd marki peugeot partner, który prowadziła 25-letnia kobieta. Kierowca vw naubliżał kobiecie i odjechał. Kilkaset metrów dalej uderzył w pojazd marki volvo, który prowadził 25-latek. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z radomskiej drogówki. Jak ustalili, kierowca vw to 42-letni obywatel Armenii, który w chwili zdarzenia był pijany. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci w bagażniku jego pojazdu ujawnili ok. 350 paczek papierosów bez wymaganej przepisami akcyzy oraz alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji. 

Dwa razy bardziej pijany był 32-latek, który spowodował wypadek wczoraj wieczorem na terenie gminy Gózd. - Około godz. 20 od Zwolenia w kierunku Radomia jechał pojazd marki vw golf, który prowadził 28-letni mężczyzna. Jadący za nim pojazd marki audi nie dostosował prędkości i najechał na tył vw. W wyniku tego zderzenia kierowca i pasażerka vw trafili do szpitala. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 32-letniego sprawcy wypadku, które wykazało, że kierowca audi ma blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Odpowie za spowodowanie wypadku i prowadzenie auta pod wpływem alkoholu - relacjonuje Justyna Leszczyńska.