Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Klaudia z Radomia z tytułem Wspaniałej Polski

sobota, 13 czerwca 2015 22:50 / Autor:
Klaudia Czerwonka z III LO w Radomiu uzyskała tytuł Wspaniałej Polski na Ogólnopolskiej Gali Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" w Ostródzie.

Klaudia ma 17 lat.  Od 7 lat jest wolontariuszką w Klubie Wolontariatu działającym przy SCM "Arka" w Radomiu. Pomagała w zbiórkach żywności, pracuje z dziećmi z wadą słuchu, raz w tygodniu odwiedza i pomaga starszej pani. Od 2 lat działa w Ruchu Światło - Życie. Klaudia Czerwonka pod koniec kwietnia została "wspaniałą" w 16. edycji Samorządowego Konkursu 8 Wspaniałych w Radomiu. Kapituła konkursu postanowiła, że to właśnie Klaudia będzie radomską reprezentantką na Ogólnopolskim Finale w Ostródzie. Wolontariuszka przebrnęła Ogólnopolskie Eliminacje Konkursu w Warszawie i dziś odebrała nagrodę od Fundacji Świat na Tak. Do Ostródy przyjechało 260 wolontariuszy.

Z Klaudią udało nam się porozmawiać w niedzielę podczas festynu parafialnego na radomskich Glinicach. Co ciekawe mimo że przyjechała do Radomia wczesnym rankiem i nie zdążyła odespać nocy, to bez wahania wspomagała organizacyjnie festyn. Klaudia - Wspaniała Polski.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Idea konkursu "Ośmiu Wspaniałych" narodziła sie w 1993 roku w Warszawie. Inspiracją dla pomysłodawczyni Joanny Fabisiak był western "Siedmiu Wspaniałych", którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym meksykańskim miasteczku i zwyciężają. Tak samo konkurs ma promować dobro wśród młodych ludzi, pobudzić ich wrażliwość i kreatywność do pomocy innym. Konkurs organizowany jest obecnie w 85 miastach całej Polski.