Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

W Radomiu opłaca się inwestować!

wtorek, 19 listopada 2013 07:46 / Autor:

Radom ma duże szanse, aby stać się ważnym ośrodkiem biznesowym. Niższe koszty wynajmu powierzchni i zatrudnienia w zestawieniu z wysoką podażą powierzchni komercyjnych, czynią nasze miasto ciekawą alternatywą dla oddalonej o zaledwie 100 km Warszawy.

W Internecie dostępny jest raport poświęcony radomskiemu rynkowi nieruchomości komercyjnych. Przedstawia zalety miasta oraz aktualne warunki i trendy panujące na rynku nieruchomości biurowych, handlowych i magazynowych. Raport stworzony został we współpracy z Urzędem Miasta i lokalnymi inwestorami.

 

O tym, że Radom jest coraz atrakcyjniejszy dla biznesu, można przeczytać na wielu branżowych portalach. Autorzy opublikowanego właśnie raportu jednoznacznie stwierdzają, że dużym atutem miasta jest pojawienie się nowoczesnej powierzchni biurowej wysokiej i najwyższej klasy.

 

Radom oraz obrzeża miejskie znajdują się w fazie intensywnego rozwoju także pod względem dostępnej nowoczesnej powierzchni magazynowej. Szczególną uwagę na Radom – czytamy w opracowaniu - powinny zwrócić również firmy zainteresowane powierzchniami magazynowymi, jak i gruntami pod takie centra, ponieważ idealna komunikacja i lokalizacja w centralnej Polsce zapewniają bardzo dobry transport towarów.

 

Nie bez znaczenia dla rozwoju biznesu jest także budowa lotniska cywilnego, a także południowej obwodnicy Radomia oraz planowana modernizacja trasy kolejowej na odcinku łączącym Radom z Warszawą i Krakowem.

 

Autorzy raportu zwracają uwagę na dostępność dobrze wykształconej kadry w Radomiu, a to za sprawą znaczącej liczby uczelni wyższych oraz dobrze zorganizowanej sieci zawodowych szkół ponadgimnazjalnych.

 

Autorzy raportu przypominają, że na rozwój sektora produkcji niebagatelny wpływ miało przyłączenie w 2001 roku okolic Radomia do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwa działające w strefie mogą uzyskać zwolnienie z podatków od nieruchomości nawet przez 5 lat. Największą korzyścią dla przedsiębiorcy jest jednak możliwość otrzymania zwolnienia z podatku dochodowego.

 

Coraz lepsza infrastruktura, korzystna lokalizacja, coraz więcej wysokiej klasy nieruchomości komercyjnych, a do tego duże zasoby pracowników, to poważne argumenty przemawiające za tym, by postrzegać Radom jako miejsce atrakcyjne dla inwestorów krajowych i zagranicznych. Jeśli dodamy do tego niskie koszty pracy oraz korzystne stawki czynszów, rosnące obecnie zainteresowanie ze strony krajowych i zagranicznych firm okazuje się w pełni uzasadnione – czytamy w raporcie.

 

RAPORT W CAŁOŚCI - Pobierz stąd!