Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Pochmurno

25°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 50%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /RADOM/Dariusz Wójcik krytykuje remont hali MOSiR

Wiadomości z Radomia

Dariusz Wójcik krytykuje remont hali MOSiR

11 sierpień 2017 / Tekst
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik krytykuje plany remontu hali MOSiR w Radomiu. - To oznacza, że w tym roku ani ROSA ani Czarni nie rozegrają swoich meczów w Radomiu - alarmuje. Dyrektor MOSiR tłumaczy, że projekt dostał dofinansowanie z ministerstwa i nie można go przerwać.

Remont dachu hali MOSiR w tym roku oznacza, że koszykarze ROSY Radom i siatkarze Cerrad Czarnych Radom nie mieliby gdzie rozgrywać meczów ligowych ani trenować. Od września będzie również utrudniony dostęp do obiektów w szkołach, ze względu na rozpoczynający się rok szkolny. Przewodniczący Dariusz Wójcik proponuje, żeby remont hali MOSiR przełożyć na termin po ukończeniu budowy Radomskiego Centrum Sportu.

- To jest termin, że w tym roku ani ROSA ani Czarni nie rozegrają swoich meczów na tej hali. Patrząc z punktu widzenia kibica, mieszkańca Radomia, pieniądze, które dosyć spore przekazujemy na funkcjonowanie naszych klubów sportowych, a przez prawie pół sezonu nasze drużyny nie będą mogły funkcjonować w mieście i dawać widowisko mieszkańcom Kielc, bo tutaj jest najbliżej hala, która dostanie potwierdzenie PLS i PLK na funkcjonowanie. To nie świadczy o nas dobrze i wręcz kompromituje nasze miasto. Mam apel do pana prezydenta i przygotowałem interpelację, żeby wycofać się z tego przetargu i przygotować go w okresie wiosennym - mówi Dariusz Wójcik.

- W mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem jest wstrzymanie się z tą inwestycją do czasu oddania nowej hali widowiskowo-sportowej i wtedy ten remont powinniśmy przeprowadzić - proponuje przewodniczący rady miejskiej.

Dyrektor MOSiR odpowiada i prostuje, że prace nie dotyczą remontu w pełni tego słowa znaczeniu.

- To nie jest kwestia remontu. To jest kwestia projektu termomodernizacji, który uruchomiliśmy w 2016 roku. W ramach tego projektu wyłoniliśmy wykonawcę w ramach przetargu. W pewnym momencie firma stanęła w stanie upadłości i byliśmy zmuszeni jako MOSiR odebrać jej część zadania, którego nie wykonała. Odebraliśmy część tego zadania, a dostaliśmy środki z ministerstwa sportu i ministerstwa ochrony środowiska na to zadanie, w związku z tym musimy je dokończyć. Żeby je dokończyć, musieliśmy na tę część zadania, czyli posadowienie ogniw fotowoltaicznych, rozpisać przetarg i poszukać innego wykonawcy. Rozpisaliśmy jeden przetarg i nikt do niego się nie zgłosił. Mamy nadzieję, że teraz ktoś się zgłosi. Kluby zostały przez nas poinformowane. Gdyby firma, która wygrała przetarg w 2016 roku, dokończyła przetarg, nie byłoby problemu. Mam nadzieję, że to nie będzie bardzo kolidowało z kalendarzem - mówi Robert Dębicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Termin realizacji zadania jest przewidziany na 90 dni. Dyrektor Dębicki przekonuje, że dla klubów w przypadku dobrej organizacji nie powinna być to duża przeszkoda.

- Myślę, że to kwestia zagrania pierwszych 2-3 meczów na wyjeździe. My zarządzamy spółką miejską, musimy dbać o jakość zawodów, natomiast kluby muszą zadbać o swoje rozgrywki sami. My oczywiście chcielibyśmy im przychylić nieba, jeśli tylko się da, ale są wymagania, które musimy spełnić i postępować według procedury - dodaje Robert Dębicki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4