Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Częściowe zachmurzenie

11°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Sie 2017

    Opady 18°C 10°C

  • 22 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 18°C 11°C

Radio Plus Radom /RADOM/Górak kontra Witkowski - pozew już w sądzie

Wiadomości z Radomia

Górak kontra Witkowski - pozew już w sądzie

09 sierpień 2017 / Tekst
foto: MN/Radio Plus Radom

Były komendant Straży Miejskiej Paweł Górak złożył przed południem pozew do Sądu Pracy. Nie zgadza się z decyzją prezydenta miasta Radosława Witkowskiego o odwołaniu go ze stanowiska szefa strażników miejskich.

Decyzja prezydenta Radosława Witkowskiego, jak sam tłumaczył, spowodowana była utratą zaufania wobec komendanta. To efekt braku rzetelności i należytej staranności komendanta podczas wyjaśniania i przygotowywania raportu nt. wydarzeń, które miały miejsce 24 czerwca podczas manifestacji na ulicy Żeromskiego w Radomiu. 

Tego dnia, działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali działacza Komitetu Obrony Demokracji. Na miejscu nie było policji, strażnicy miejscy spóźnili się z interwencją. Funkcjonariusze podjęli decyzję, że podjadą samochodem, choć jak się okazało, pieszo na miejscu byliby szybciej. 

- Tak, jak zapowiadałem złożyłem pozew do Sądu Pracy o uznanie bezzasadnym mojego wypowiedzenia i przywrócenie do pracy na poprzednim stanowisku, czyli komendanta Straży Miejskiej w Radomiu - mówił tuż po złożeniu pozwu Paweł Górak:

- Teraz, kiedy emocje już opadły, powiem, że jest mi bardzo przykro, że Pan Prezydent mnie oszukał. Zapowiadał publicznie we wszystkich mediach, że spotka się ze mną i będziemy na ten temat rozmawiać. Tego nie zrobił, najwidoczniej zabrakło mu cywilnej odwagi. Oczekiwałbym i nie jestem pewnie w tym odosobniony, że na takich stanowiskach powinny zasiadać osoby, które mówią prawdę i są odważne - mówi.

- Rozmawiałem z różnymi prawnikami na ten temat, pokazywałem ten pozew. Również ludzie z "Solidarności", którzy będą mnie reprezentować powiedzieli krótko, że z tak słabym dokumentem jeszcze się dotychczas nie spotkali. - A, jak będzie w sądzie - zobaczymy - skwitował Paweł Górak.

Paweł Górak nie tylko stracił funkcję komendanta, ale został też zwolniony z pracy. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia zacznie się w jego przypadku 1 września, ale został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

Wcześniej odwołany został między innymi komendant miejski radomskiej policji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4