Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Pochmurno

14°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 11°C

  • 25 Wrz 2017

    Rain 17°C 10°C

Radio Plus Radom /RADOM/IRA inspiruje młodych grafików

Wiadomości z Radomia

IRA inspiruje młodych grafików

18 maj 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Dominika Neska i Mateusz Kilianek zostali zwycięzcami 7. edycji Konkursu Graficznego organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Tegorocznej edycji konkursu przyświecało hasło: "IRA gra nie tylko w moim mieście", a zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki płyty radomskiego zespołu.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki w jednym z programów komputerowych. W tym roku temat konkursu związany był z zespołem IRA. W ubiegłych latach byli to m.in Jan Kochanowski, Jacek Malczewski czy prof. Leszek Kołakowski - postacie związane z regionem radomskim. Tematyka konkursu nie jest przypadkowa, ponieważ celem imprezy jest nie tylko rozwijanie pasji komputerowych, ale również przybliżanie uczestnikom Radomia i ziemi radomskiej. - Chcemy pokazać, że komputer nie służy wyłącznie do gier. - wyjaśnia koordynatorka konkursu - Aneta Stańczyk:

Do konkursu zgłosiło się ok. 40 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowała się połowa z nich. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Dominika Neska z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu. Jak mówi laureatka zaprojektowana przez nią okładka jest prosta i inspirowana piosenkami zespołu:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych niepokonany był Mateusz Kilianek - uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Zwycięzca swojej inspiracji szukał w muzyce zagranicznej:

Prace oceniali pracownicy Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz radomskiej Łaźni. Kapituła konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, jednak werdykt był jednogłośny. - Z roku na rok prace konkursowe są na wyższym poziomie. - mówi Michał Budzisz - radomski plastyk, pracownik Łaźni, który zasiadał w jury:

 Podczas wręczania nagród obecni byli Wojciech Owczarek i Piotr Sójka z zespołu IRA. - Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla młodych ludzi - powiedział Wojciech Owczarek, który zdecydowanie zgadza się z werdyktem:

Konkurs Graficzny organizowany przez radomskiego "Elektronika" to łączenie przyjemnego z pożytecznym - zauważa Radosław Kotowicz - dyrektor szkoły:

Prace wszystkich finalistów obejrzeć można w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Konkursowi patronowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4