Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 16 sierpnia - św. Roch
Słonecznie

27°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 32%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 16 Sie 2017

    Słonecznie 28°C 11°C

  • 17 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 27°C 15°C

Radio Plus Radom /RADOM/Konrad Frysztak musi odejść!

Wiadomości z Radomia

Konrad Frysztak musi odejść!

20 marzec 2017 / Tekst
Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Takie żądanie wysuwają w stosunku do Prezydenta Radomia - Radosława Witkowskiego parlamentarzyści ziemi radomskiej. - Mamy do czynienia z katastrofą. Wszystkie wnioski dotyczące dróg są niezłożone lub niekompletne. Żądamy od Pana Prezydenta żeby odwołał nieudolnego zastępcę. - powiedział podczas konferencji prasowej poseł Marek Suski.

Parlamentarzyści podczas zwołanej w poniedziałek, 20 marca konferencji prasowej poruszyli temat inwestycji drogowych w Radomiu. Parlamentarzyści zajęli się sprawą alei Wojska Polskiego, zachodniej obwodnicy Radomia oraz ul. Wolanowskiej.

Zdaniem posła Marka Suskiego, pieniądze, które udało się pozyskać politykom PiS-u na budowę alei zostały utracone: - 60 mln. zł przepadło - mówił poseł Suski podczas spotkania z dziennikarzami:

 

Posłów dziwi również fakt niepodjęcia przez władze miasta subwencji zwłaszcza, że zdaniem posła Andrzeja Kosztowniaka, ocena dotycząca wniosku na budowę alei Wojska Polskiego byłaby jednoznacznie pozytywna. Były prezydent Radomia zauważa również, że władze Radomia odrzucają pomoc, jaką parlamentarzyści zadeklarowali poprzez podpisany przez Jarosława Kaczyńskiego Traktat dla Radomia:

  

Nieudolność radomskich władz posłowie podkreślili także w przypadku zachodniej obwodnicy Radomia. W przypadku tej drogi, a także budowy ulicy Wolanowskiej złożona dokumentacja nie była kompletna. Przez to Radom nie otrzyma dofinansowania na remonty tych dróg. Szef radomskiego Prawa i Sprawiedliwości - radny Marek Szary - zarzuca władzom miasta wpisanie jako swoich priorytetów inwestycji drogowych, o których kosztach i realizacji nie miały pojęcia: - W ten sposób ani trasa N-S, ani ul. Wolanowska nie są przygotowane do remontów - podkreślał radny:

   

Winą za nieudolne działania dotyczące sieci dróg w Radomiu podczas konferencji obarczeni zostali Prezydent Radomia - Radosław Witkowski oraz odpowiedzialny za inwestycje drogowe w mieście wiceprezydent Konrad Frysztak. - Oczekiwaliśmy od kilku miesięcy, że prezydent troszeczkę "wstrząśnie" swoim współpracownikiem. Teraz pozostaje nam nie apelować, a żądać od prezydenta decyzji. - powiedział poseł Andrzej Kosztowniak:

   

Sprawę komentuje Prezydent Radomia Radosław Witkowski: - Poraz kolejny mam wrażenie, że parlamentarzyści próbują bić się w szerokie piersi prezydenta Frysztaka za swoje grzechy i zaniechania:

   

Do żądań parlamentarzystów odniósł się również wiceprezydent Konrad Frysztak: - Przywilejem polityków jest to, żeby składać absurdalne wnioski, a moim obowiązkiem jest realizowanie rzeczy ważnych dla radomian. Prawda jest taka, że poprzedni mówił o tym osiem lat, a tak naprawdę nic nie zrobił:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biały latawiec

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4