Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Rain

12°C

Radom

Rain

Wilgotność: 98%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 23 Wrz 2017

    Rain 16°C 11°C

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 16°C 10°C

Radio Plus Radom /RADOM/Narutowicza/Traugutta - rusza remont

Wiadomości z Radomia

Narutowicza/Traugutta - rusza remont

21 kwiecień 2017 / Tekst
fot. facebook.com/konrad.frysztak.RADOM

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Narutowicza i Traugutta w Radomiu. Prace mają potrwać do końca czerwca, a ich celem będzie usprawnienie ruchu rowerowego na skrzyżowaniu.

W ramach przebudowy przedłużony zostanie pas do skrętu w lewo z ulicy Narutowicza w ulicę Kościuszki. Kierowcy będą mogli również z ulicy Moniuszki dojechać do Narutowicza.W ramach przebudowy do zadań wykonawcy będzie należało wykonanie przebudowy skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Traugutta w Radomiu wraz z dostosowaniem sygnalizacji świetlnej realizowanej w ramach zadania: „Usprawnienia ruchu rowerowego”.

Zamówienie obejmuje: zmianę geometrii drogi, budowę odwodnienia, montaż nowych konsol sygnalizatorów i masztów sygnalizacji, a także przeprogramowanie sterownika sygnalizacji.

Przebudowa przyniesie również udogodnienia dla pieszych i rowerzystów. Wykonawca zamontuje 13 słupów oświetleniowych, wybuduje blisko 300 m chodników z kostki brukowej z zastosowaniem płyt chodnikowych z wypustkami w lokalizacji przejścia dla pieszych. Wykonane zostaną również ciągi rowerowe o nawierzchni bitumicznej oraz poziome grubowarstwowe oznakowanie. Ścieżka rowerowa z ul. Moniuszki przez ul. Traugutta połączona zostanie z ul.Jaracza. Dzięki temu połączone zostaną osiedla Śródmieście, Planty oraz Ustronie. Natomiast po wybudowaniu ścieżku przy alei Grzecznarowskiego, rowerzyści będą mogli bezpiecznie przejechać na Idalin i Janiszpol.

Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe INTERBUD z Radomia. Prace zakończą się 30 czerwca tego roku.

Czy przebudowa spowoduje utrudnienia w ruchu? Na to pytanie odpowiada Marek Ziółkowski z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji: - Ulica nie będzie zamykana, pojawić się mogą jedynie zwężenia. Będą one występować okresowo - pojedyncze pasy ruchu zwężane będą tylko wtedy, kiedy trzeba będzie coś przebudowywać.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4