Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 16 sierpnia - św. Roch
Słonecznie

27°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 32%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 16 Sie 2017

    Słonecznie 28°C 11°C

  • 17 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 27°C 15°C

Radio Plus Radom /RADOM/.Nowoczesna wciąż chce referendum

Wiadomości z Radomia

.Nowoczesna wciąż chce referendum

18 marzec 2017 / Tekst

.Nowoczesna zorganizowała w Radomiu debatę o reformie edukacji. Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka partii Ryszarda Petru przekonywała, że zmiany w oświacie są chaosem, a opozycja wciąż zbiera podpisy o referendum.

- To, co obserwujemy w ostatnich miesiącach, to, co będzie szykowane naszym dzieciom, to nie mogę tego nazwać reformą, z szacunku dla wszystkich innych poprzednich twórców prawdziwych reform edukacji.To jest tak naprawdę chaos. Ministerstwo Edukacji zamienia się w Ministerstwo Chaosu – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w czasie spotkania.

Posłanka .Nowoczesnej przekonywała, że reforma edukacji będzie szkodliwa dla uczniów i nie jest odpowiednio przygotowana. - Właściwie nikt nie zna odpowiedzi na pytanie: po co, kiedy, na jakich zasadach ta „deforma” będzie wprowadzana. Tej odpowiedzi nie znają rodzice, nie znają dzieci, nie znają nauczyciele. Mamy wrażenie, że nasze polskie dzieci PiS chce posadzić w oślej ławce, przygotować do życia w świecie, który nie istnieje. Programy nauczania, które będą uczyły o traumach, porażkach, które będą wykorzystywane w partyjnym interesie, a nie będą uczyły tego wszystkiego, co napełnia nas dumą, czy pcha do szukania dobrych rozwiązań, w dobrze przygotowanych pracowniach informatycznych, czy biologiczno-chemicznych – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca .Nowoczesnej w Radomiu mówiła o potrzebie organizowania debat o edukacji.

Kamila Gasiuk-Pihowicz przekonywała, że reforma edukacji jest zbyt kosztowna. – Polska szkoła nie śpi na pieniądzach. Tych pieniędzy brakuje na wiele rzeczy – mówiła

Politycy .Nowoczesnej zapytani, czy nie jest za późno na takie debaty, bo decyzja o wprowadzeniu reformy została już podjęta, a w większości miast zatwierdzona jest już nowa siatka szkół, odpowiedzieli, że na takie rozmowy nigdy nie jest za późno. – Zdecydowanie nie jest za późno. To, co robi wrażenie na tym rządzie, to jest opór społeczny i jasno pokazany, zdecydowany głos społeczeństwa, który mówi „nie” zmianom, które są szkodliwe – tłumaczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biały latawiec

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4