Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Częściowe zachmurzenie

10°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 54%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 24 Mar 2017

    Bardzo pochmurno 10°C 1°C

  • 25 Mar 2017

    Bardzo pochmurno 10°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/.Nowoczesna wciąż chce referendum

Wiadomości z Radomia

.Nowoczesna wciąż chce referendum

18 marzec 2017 / Tekst

.Nowoczesna zorganizowała w Radomiu debatę o reformie edukacji. Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka partii Ryszarda Petru przekonywała, że zmiany w oświacie są chaosem, a opozycja wciąż zbiera podpisy o referendum.

- To, co obserwujemy w ostatnich miesiącach, to, co będzie szykowane naszym dzieciom, to nie mogę tego nazwać reformą, z szacunku dla wszystkich innych poprzednich twórców prawdziwych reform edukacji.To jest tak naprawdę chaos. Ministerstwo Edukacji zamienia się w Ministerstwo Chaosu – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w czasie spotkania.

Posłanka .Nowoczesnej przekonywała, że reforma edukacji będzie szkodliwa dla uczniów i nie jest odpowiednio przygotowana. - Właściwie nikt nie zna odpowiedzi na pytanie: po co, kiedy, na jakich zasadach ta „deforma” będzie wprowadzana. Tej odpowiedzi nie znają rodzice, nie znają dzieci, nie znają nauczyciele. Mamy wrażenie, że nasze polskie dzieci PiS chce posadzić w oślej ławce, przygotować do życia w świecie, który nie istnieje. Programy nauczania, które będą uczyły o traumach, porażkach, które będą wykorzystywane w partyjnym interesie, a nie będą uczyły tego wszystkiego, co napełnia nas dumą, czy pcha do szukania dobrych rozwiązań, w dobrze przygotowanych pracowniach informatycznych, czy biologiczno-chemicznych – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca .Nowoczesnej w Radomiu mówiła o potrzebie organizowania debat o edukacji.

Kamila Gasiuk-Pihowicz przekonywała, że reforma edukacji jest zbyt kosztowna. – Polska szkoła nie śpi na pieniądzach. Tych pieniędzy brakuje na wiele rzeczy – mówiła

Politycy .Nowoczesnej zapytani, czy nie jest za późno na takie debaty, bo decyzja o wprowadzeniu reformy została już podjęta, a w większości miast zatwierdzona jest już nowa siatka szkół, odpowiedzieli, że na takie rozmowy nigdy nie jest za późno. – Zdecydowanie nie jest za późno. To, co robi wrażenie na tym rządzie, to jest opór społeczny i jasno pokazany, zdecydowany głos społeczeństwa, który mówi „nie” zmianom, które są szkodliwe – tłumaczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Stop!

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 28 74
Asseco Resovia Rzeszów 28 66
PGE Skra Bełchatów 28 63
Jastrzębski Węgiel 28 62
Indykpol AZS Olsztyn 28 59
Cuprum Lubin 28 51
LOTOS Trefl Gdańsk 28 42
Cerrad Czarni Radom 28 41
GKS Katowice 28 38
ONICO AZS Politechnika W-wa 28 37
MKS Będzin 28 36
Effector Kielce 28 26
Espadon Szczecin 28 23
BBTS Bielsko-Biała 28 21
Łuczniczka Bydgoszcz 28 20
AZS Częstochowa 28 13

POLECAMY

230x190 4