Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Pochmurno

25°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 50%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /RADOM/Magistrat: Paweł Górak mija się z prawdą

Wiadomości z Radomia

Magistrat: Paweł Górak mija się z prawdą

10 sierpień 2017 / Tekst
fot. Radio Plus Radom

Takie jest stanowisko radomskiego magistratu dotyczące wczorajszej wypowiedzi byłego komendanta radomskiej Straży Miejskiej - Pawła Góraka.

W nadesłanym do naszej redakcji komentarzu czytamy, że zdaniem radomskiego magistratu wypowiedzi Pawła Góraka dotyczące okoliczności zwolnienia go ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Radomiu są "emocjonalne i niezgodne z prawdą".

Poniżej publikujemy treść komunikatu wystosowanego przez Urząd Miejski w Radomiu:

„W odniesieniu do emocjonalnych i niezgodnych z prawdą wypowiedzi pana Pawła Góraka dotyczących okoliczności zwolnienia go ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Radomiu wyjaśniamy:

Prezydent Miasta Radomia 10 lipca osobiście przedstawił panu Pawłowi Górakowi  konkluzje z przeprowadzonego przez niego postępowania wyjaśniającego działania Straży Miejskiej w dniu 24 czerwca oraz to, jak wyglądał nadzór nad nimi. Postępowanie to, które dotyczyło sprawy w sposób szczególny bulwersującej opinię publiczną, wykazało niezbicie: brak nadzoru nad działalnością SM w dniu 24 czerwca, wprowadzenie w błąd prezydenta Radomia w procesie wyjaśniania nieprawidłowości oraz przedstawienie nierzetelnych wyjaśnień w sprawie okoliczności zajść na ul. Żeromskiego.

Pan Paweł Górak miał 3 tygodnie, do momentu wręczenia wypowiedzenia, na wyjaśnienie i przedstawienie swojego stanowiska w stosunku do tych ustaleń. Nie uczynił tego, co więcej nie wyraził nawet chęci spotkania z prezydentem.

Prezydent nie może pozwolić  na to, aby osoby mu podlegające - w dodatku odpowiadające za tak ważne zadania jak porządek w mieście - w lekceważący sposób odnosiły się do jego poleceń. Wypowiedzenie, które otrzymał pan Paweł Górak jest dobrze umotywowane i udokumentowane.”

Przypomnijmy, wczoraj Paweł Górak złożył pozew do Sądu Pracy. Zwolniony przed kilkoma dniami komendant nie zgadza się z decyzją prezydenta miasta Radosława Witkowskiego o odwołaniu go ze stanowiska szefa strażników miejskich. Decyzja prezydenta Radosława Witkowskiego, jak sam tłumaczył, spowodowana była utratą zaufania wobec komendanta. To efekt braku rzetelności i należytej staranności komendanta podczas wyjaśniania i przygotowywania raportu nt. wydarzeń, które miały miejsce 24 czerwca podczas manifestacji na ulicy Żeromskiego w Radomiu. Tego dnia działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali działacza Komitetu Obrony Demokracji. Na miejscu nie było policji, strażnicy miejscy spóźnili się z interwencją. Funkcjonariusze podjęli decyzję, że podjadą samochodem, choć jak się okazało, pieszo na miejscu byliby szybciej. Więcej o sprawie odwołania komendanta i zwolnienia go piszemy tutaj.

Na oświadczenie magistratu odpowiada Paweł Górak:

"W nawiązaniu do oświadczenia Pana Prezydenta uprzejmie wyjaśniam, że spotkanie które odbyło się 10 lipca 2017 roku dotyczyło przedstawienia przez Prezydenta wyłącznie jego opinii. Na tym spotkaniu poinformowałem Pana Prezydenta że powyższa opinia może wynikać jedynie z braku znajomości funkcjonowania jednostki jaką jest Straż Miejska co będę się starał udowodnić przed sądem pracy.

Poprosiłem o określenie zarzutu wobec mnie i jednostki na piśmie co da mi możliwość odniesienia się do nich i sprostowania błędnej interpretacji Prezydenta. Muszę poinformować, że nigdy nie otrzymałem wniosków końcowych z postępowania Prezydenta Miasta czym została mi zabrana możliwość ustosunkowania się do tego oczywiście mylnego stanowiska.

Ponadto informuje, że nie ja tylko Prezydent w mediach publicznych informował, że nie podjął żadnej decyzji w mojej sprawie i oczekuje powrotu do pracy po zakończonej chorobie w celu spotkania się i omówienia zastrzeżeń. Dlatego też miałem prawo uważać, że po powrocie uzyskam od Prezydenta informacje w formie pisemnej z wyników kontroli co spowoduje że będę mógł wreszcie odnieść się do nich. Niestety z przykrością stwierdzam że Prezydent wprowadził w błąd zarówno mnie jak i mieszkańców, gdyż spotkanie takie nigdy się nie odbyło. Natomiast po powrocie z choroby o godz. 8 rano otrzymałem telefon z kadr, że mam przyjść do Urzędu po wypowiedzenie umowy o pracę.

Dlatego jeszcze raz powtarzam w mojej ocenie jak i nie tylko mojej Prezydentem miasta powinna być osoba prawdomówna i powinna mieć cywilną odwagę spojrzeć drugiej osobie w twarz i tą prawdę obronić. Niesyty postępowanie Prezydenta wskazuje, że takiej odwagi w tej sytuacji mu zabrakło, a taki sposób myślenia jest mu daleki. Jestem przekonany, że sąd w krótkim terminie będzie w stanie rozpoznać i wydać wyrok w sprawie kto ma rację."

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4