Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Sie 2017

    Opady 19°C 10°C

  • 24 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 9°C

Radio Plus Radom /RADOM/PiS chce odwołania Konrada Frysztaka

Wiadomości z Radomia

PiS chce odwołania Konrada Frysztaka

26 czerwiec 2017 / Tekst

Prawo i Sprawiedliwość domaga się odwołania wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka. Zwrócili się też z pytaniem do prezydenta Radosława Witkowskiego, czy i w jakiej ilości zamierza przyjąć uchodźców do naszego miasta.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o "nieudolności prezydenta Witkowskiego". Poseł Marek Suski mówił, że Radom przez zaniedbania obecnego prezydenta nie otrzyma dofinansowania na drogę N-S i ulicę Wolanowską. Wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych:

Poseł Andrzej Kosztowniak przypomniał, że ponad 30 wniosków na Mazowszu otrzymało takie dofinansowania. - Za rządów Radosława Witkowskiego Radom nie otrzymał z subwencji drogowej żadnych pieniędzy. To sytuacja kuriozalna - skomentował były prezydent:

Posłowie PiS zwrócili się z pytaniem do prezydenta Radosława Witkowskiego, czy i w jakiej ilości zamierza przyjąć uchodźców do naszego miasta.

Wątpliwości parlamentarzystów PiS zrodziły się po słowach Grzegorza Schetyny, który wezwał swoje samorządy do przyjmowania uchodźców.

Komentarz prezydenta Radosława Witkowskiego do wypowiedzi posłów PiS na temat subwencji drogowej.

Kolejna konferencja posłów Prawa i Sprawiedliwości i kolejne nieprawdziwe informacje. Szkoda, bo poseł Andrzej Kosztowniak na antenie jednej z lokalnych stacji radiowych mówił ostatnio o potrzebie odejścia od kłamstwa jako narzędzia politycznej rywalizacji.

Oświadczam, że po stronie miasta nie było żadnych zaniedbań w kwestii przygotowania wniosków o subwencję drogową. W przypadku trasy N-S, kiedy mijał termin składania wniosków byliśmy jeszcze na etapie prac projektowych. Złożyliśmy więc wniosek z jednoczesną prośbą o umożliwienie uzupełnienia go w późniejszym terminie. Niestety, po stronie Ministerstwa Infrastruktury zwyczajnie zabrakło życzliwości.

W przypadku ulicy Wolanowskiej, nasz wniosek był kompletny i nie jest prawdą, że został odrzucony z przyczyn formalnych. Z informacji jaką otrzymaliśmy z ministerstwa wynika, że po prostu zabrakło pieniędzy, ponieważ priorytetem były inwestycje „mostowe”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Bolero

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4