Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Pochmurno

12°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 20 Wrz 2017

    Rain 12°C 9°C

  • 21 Wrz 2017

    Opady 12°C 9°C

Radio Plus Radom /RADOM/Podczas Air Show spokojnie - ocenia policja

Wiadomości z Radomia

Podczas Air Show spokojnie - ocenia policja

27 sierpień 2017 / Tekst
foto: KMP Radom

1100 policjantów czuwa nad bezpieczeństwem widzów podczas pokazów lotniczych Air Show 2017 w Radomiu. Wydarzenie przyciąga każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób.

Air Show w Radomiu to jedna z większych imprez lotniczych w Europie. Odbywa się na radomskim lotnisku Sadków od 2000 roku, a od roku 2003 co dwa lata. Pokazy lotnicze, to duże wyzwanie organizacyjne dla mazowieckiej Policji. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających Radom czuwa 1100 policjantów z Mazowsza i kilku innych województw, współpracujących ściśle z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Pogotowiem Ratunkowym oraz BOR-em.

Pracę mazowieckich policjantów koordynuje specjalnie powołane centrum operacyjne przy Sztabie Policji KWP zs. w Radomiu. Już na rogatkach Radomia osoby wjeżdżające do miasta spotykają funkcjonariuszy prewencji oraz policjantów drogówki, kierujących ruchem odpowiednio od natężenia. Drogi krajowe, które prowadzą do Radomia oraz okolice lotniska patroluje śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Z powietrza funkcjonariusze na bieżąco przekazują dane do centrum koordynującego służby, także poprzez obraz z kamery „na żywo”.

W zabezpieczeniu tak dużej imprezy aktualnie nie może zabraknąć funkcjonariuszy odpowiedzialnych za zabezpieczenie kontrterrorystyczne. Tutaj włączeni są do działań policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych, wspierani przez Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji z Radomia, Lublina, Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Łodzi i Olsztyna.

Policjantów operacyjnych nie widać, ale oni także czuwają nad bezpieczeństwem, dyskretnie wmieszani w tłum widzów. Na samym lotnisku znajduje się Policyjny Punkt Informacyjny i Mobilny Posterunek, gdzie można m.in. zgłosić zaginięcie dziecka, zaistnienie przestępstwo, czy też znaleźć wszelkie potrzebne informacje, by tegoroczne pokazy spędzić bezpiecznie.

W tym roku w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa KWP zs. w Radomiu nawiązała współpracę z Krajową Agencją Skarbową. Funkcjonariusze KAS wspierają działania Policji wykorzystując w tym celu urządzenia umożliwiające detekcję bagażu oraz pojazdów wjeżdżających na teren imprezy, pod kątem ujawnienia niebezpiecznych urządzeń.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4