Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Opady

11°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 20 Wrz 2017

    Rain 12°C 9°C

  • 21 Wrz 2017

    Opady 12°C 9°C

Radio Plus Radom /RADOM/Prezydent zaskarża decyzję wojewody

Wiadomości z Radomia

Prezydent zaskarża decyzję wojewody

11 wrzesień 2017 / Tekst
fot. Radio Plus Radom

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zaskarżył decyzję wojewody mazowieckiego dotyczącą wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Do rozpoznania sprawy dojdzie prawdopodobnie w drugiej połowie października.

Pismo zaskarżające decyzję Zdzisława Sipiery - wojewody mazowieckiego dotyczące wygaszenia mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego trafiło we wtorek, 5 października. - W piąkek, 8 października Sąd wysłał do Wojewody Mazowieckiego wezwanie do uzupełnienia akt administracyjnych sprawy w postaci nadesłania oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zwrotnych potwierdzeń odbioru zaskarżonego zarządzenia. - informuje Joanna Kube - przewodnicząca Wydziału Informacji Sądowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Odpis odpowiedzi na skargę trafił również do pełnomocnika prezydenta.

Po uzupełnieniu braków formalnych sąd podejmie dalsze czynności zmierzające do rozpoznania sprawy. - Wstępny planowany termin rozpoznania sprawy to druga połowa bieżącego roku. - dodaje Joanna Kube.

Przypomnijmy, wojewoda Zdzisław Sipiera wydał pod koniec czerwca zarządzenie zastępcze, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu Prezydenta Radomia. Wcześniej, 19 kwietnia br., wezwał Radę Miejską w Radomiu do podjęcia uchwały o wygaszeniu mandatu. Z ustaleń CBA wynika, że Prezydent wbrew zakazowi, wynikającemu z Ustawy antykorupcyjnej, zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy sp. z o.o:

Podstawą wygaszenia mandatu są ustalenia wynikające z zakończonego postępowania wyjaśniającego, prowadzonego po otrzymaniu zawiadomienia CBA o naruszeniu przez Prezydenta tzw. Ustawy antykorupcyjnej. Z ustaleń CBA wynika, że Prezydent, wbrew zakazowi wynikającemu z ustawy, zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy sp. z o.o. W ramach prowadzonego przez Wojewodę postępowania wyjaśniającego zwrócono się do Prezydenta Radomia o wyjaśnienia i przedstawienie swojego stanowiska. Przeanalizowano także dokumentację przekazaną przez CBA oraz materiały z sesji Rady Miejskiej. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwala stwierdzić, że Prezydent Radomia został nieprawidłowo zgłoszony do rady nadzorczej spółki prawa handlowego, tym samym naruszył przepisy art. 4 i 6 Ustawy antykorupcyjnej - poprzez członkostwo w radzie nadzorczej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4