Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 16 sierpnia - św. Roch
Słonecznie

27°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 32%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 16 Sie 2017

    Słonecznie 28°C 11°C

  • 17 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 27°C 15°C

Radio Plus Radom /RADOM/Radni PO przeciwni likwidacji łóżek

Wiadomości z Radomia

Radni PO przeciwni likwidacji łóżek

21 kwiecień 2017 / Tekst
Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Radni radomskiej Platformy Obywatelskiej nie zgadzają się na likwidację łóżek w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie. Radni wystosowali specjalne oświadczenie.

Zdaniem radnych łóżka, które mają zostać usunięte mogłyby wesprzeć tworzenie nowych oddziałów - zgodnych z potrzebami pacjentów. Takim oddziałem mógłby być np. oddział geriatryczny. - zauważa radny Wiesław Wędzonka:

  

Zdaniem radnych likwidacja łóżek być może zmniejszy tymczasowo problem finansowy lecznicy, jednak stracą na tym pacjenci z całego południowego Mazowsza. W wydanym oświadczeniu radni apelują do marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika - właściciela Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu o to, by plany likwidacji łóżek uległy zmianie. Radni zaznaczają, że w najbliższych latach konieczna będzie zmiana struktury leczenia chorych w lecznicach Radomia i regionu radomskiego. Zdaniem radnych bardziej od oddziałów ostrych potrzebne będą oddziały opieki długoterminowej:

   

Radnych klubu Platformy Obywatelskiej zastanawia brak obłożenia wojewódzkiego szpitala. - Co takiego się dzieje, że pacjenci nie wybierają tamtego szpitala, ale Radomski Szpital Specjalistyczny, czy lecznice w Kielcach, Krakowie czy Warszawie? - pytał podczas konferencji prasowej radny Wiesław Wędzonka sugerując jednocześnie (odpowiadając na pytanie zadane przez dziennikarza), że może poziom świadczonych w szpitalu usług jest zbyt niski. Z tym zdaniem nie zgadza się radny Andrzej Łuczycki:

   

 Likwidację łóżek w szpitalu wojewódzkim boleśnie może odczuć szpital radomski. Jak podkreśla radny Wędzonka - władze będą musiały poradzić sobie z tym problemem, w zależności od obłożenia pacjentów:

   

W piątek, 21 kwietnia radnin spotkają się podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej.O sytuacji w lecznicy na Józefowie będzie mówił jej prezes Tomasz Skura. Prezes przedstawi temat: "Jak zmieni się zabezpieczenie mieszkańców Radomia w obszarze świadczeń zdrowotnych w świetle zapowiadanej likwidacji 250 łóżek w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym". W programie jest także wystąpienie prezydenta miasta Radosława Witkowskiego oraz dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marka Pacyny. Prezydent przedstawi skutki, jakie likwidacja łóżek niesie dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Sesja rozpocznie się o godz. 15:30.

Całość oświadczenia radnych radomskiej PO:

 Radni Platformy Obywatelskiej w Radomiu z głębokim zaniepokojeniem przyjęli informację o projekcie zmniejszenia ilości łóżek w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Uważamy, że zapewnienie opieki zdrowotnej to jedno z najważniejszych zadań władzy publicznej. Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana, Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej przy ul. Krychnowickiej i Mazowiecki Szpital Specjalistyczny przy ul. Aleksandrowicza uzupełniają się wzajemnie zapewniając mieszkańcom Radomia optymalny dostęp do szerokiej oferty usług medycznych. Naruszenie tego status quo wydaje się niecelowe oraz niewłaściwe. W oparciu o mapę potrzeb zdrowotnych dla województwa mazowieckiego należy przewidywać, że w perspektywie najbliższych lat konieczna będzie zmiana struktury leczenia chorych w szpitalach całego regionu. Mniej będzie pacjentów oddziałów ostrych, natomiast więcej na oddziałach dla osób przewlekle chorych zakładu opieki długoterminowej. Konieczne będą zatem racjonalizacja łóżek i dostosowanie ich do zmieniających się potrzeb demograficznych. Przybywa osób starszych i potrzeb zdrowotnych, więcej osób boryka się z nowotworami czy chorobami serca. Dlatego apelujemy do Marszałka Województwa Mazowieckiego - Pana Adama Struzika - właściciela Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu o niezmniejszanie liczby łóżek. Istniejące, mniej wykorzystywane oddziały należy przekształcić i dostosować do mapy potrzeb zdrowotnych Radomia i regionu radomskiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biały latawiec

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4