Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 91%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Sie 2017

    Opady 17°C 10°C

  • 22 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 18°C 11°C

Radio Plus Radom /RADOM/Radom chce rozmawiać z Eneą

Wiadomości z Radomia

Radom chce rozmawiać z Eneą

20 kwiecień 2017 / Tekst
radom24.pl

Energetyczny gigant chce robić biznes z władzami samorządowymi Radomia. Te z kolei nie wykluczają takiej współpracy i czekają na konkretne propozycje ze strony Enei Wytwarzanie.

Jak już informowaliśmy, Enea Wytwarzanie w Kozienicach chce zainwestować w Radomiu. - Zyskają przede wszystkim radomianie, bo zabezpieczona zostanie polityka energetyczna, a co za tym idzie utrzymanie na akceptowalnym poziomie cen ciepła - powiedział Krzysztof Figat, prezes Zarządu Enea Wytwarzanie.

Enea wystosowała pismo do Prezydenta Miasta Radomia w sprawie budowy oraz uruchomienia pilotażowej wysokosprawnej instalacji kogeneracyjnej opartej na czystych technologiach węglowych. - Nasza firma zlokalizowana jest w Kozienicach i jest największym pracodawcą w regionie radomskim, chcielibyśmy też, aby udział w tym przedsięwzięciu miało również miasto Radom - powiedział prezes Figat. Dodał, że Enea jest gotowa zainwestować w radomski system ciepłowniczy kilkaset milionów złotych. - Duża grupa energetyczna ma zdolności finansowe, jest w stanie pozyskać najtaniej finansowanie takich inwestycji. To wszystko przekłada się na późniejszą ekonomię finansową ceny produktów - wyjaśnił prezes Enei Wytwarzanie.

Katarzyna Piechota-Kaim z radomskiego magistratu wyjaśniła, że miejska spółka Radpec stoi przed wyborem technologii wytwarzania energii cieplej, która pozwoli spełnić unijne wymagania. Zaczną one obowiązywać od 2023 roku. - Szukamy najkorzystniejszego rozwiązania, bez wprowadzania drastycznych cen. Spółka Enea złożyła nam propozycję. Od miesiąca czekamy na przedstawienie konkretnej oferty wraz z modelem finansowym inwestycji. Po otrzymaniu tych informacji zorganizujemy spotkanie, aby omówić możliwość ewentualnej współpracy - powiedziała Katarzyna Piechota - Kaim.

Przypomnijmy, że Radom jest dla Enei atrakcyjnym miejscem do inwestowania, ze względu na dużą liczbę mieszkańców, ale też bliskość do Kozienic, gdzie grupa kapitałowa Enea ma swoją elektrownię.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4