Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Rain

12°C

Radom

Rain

Wilgotność: 98%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 23 Wrz 2017

    Rain 16°C 11°C

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 16°C 10°C

Radio Plus Radom /RADOM/Święto Wojska Polskiego w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Święto Wojska Polskiego w Radomiu

11 sierpień 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Parlamentarzyści, władze samorządowe, duchowieństwo, a przede wszystkim żołnierze wzięli udział w radomskich obchodach Święta Wojska Polskiego. - Ci, którzy bronią pokoju stają na bardzo wysokim podium społecznym. - zauważył podczas polowej Mszy św. Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się na terenie lotniska wojskowego w Radomiu. Rozpoczął je Dzień Otwartych Koszar, podczas którego miłośnicy wojska i lotnictwa mogli poznać bazę "od kuchni", a także obejrzeć sprzęt wojskowy i lotniczy. Kolejnym punktem obchodów był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu grupy "WIARUSY".

O godz. 13:00 sprawowana była polowa Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Radomski Henryk Tomasik. Biskup odwołał się do etosu rycerskiego, który odzwierciedla się w postawie polskich żołnierzy. - Polscy żołnierze znani są ze swojej odwagi - spójrzmy na naszą historię. - zachęcił biskup Tomasik:

 Po Eucharystii odbył się uroczysty apel. Głos zabrał płk Jan Skowroń - dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. - Wojsko, to wspólnota, do której należymy przez pamięć o naszej historii. - podkreślał dowódca zwracając się do żołnierzy. Zwracając się do zebranych płk Skowroń przypomniał, że Święto Wojska Polskiego to również święto wszystkich Polaków:

 - Dajecie pewność bezpieczeństwa, ale także rozsławiacie to miasto. - powiedział do żołnierzy poseł Leszek Ruszczyk - członek Komisji Obrony Narodowej:

Zdaniem Rafała Rajkowskiego - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Święto Wojska Polskiego to dobry moment na zastanowienie, czy sprawy obronne kraju idą w dobrym kierunku:

Podczas uroczystości głos zabrał również prezes Wojewódzkiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego - płk w st. sp. Władysław Dobrzański:

Podczas obchodów nie zabrakło nagród i odznaczeń. Uroczystości zakończyły się przelotem samolotów bryza i pokazem zespołu akrobacyjnego "Orlik".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4