Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Pochmurno

15°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Wrz 2017

    Rain 15°C 11°C

  • 26 Wrz 2017

    Bardzo pochmurno 19°C 11°C

Radio Plus Radom /RADOM/Znamy lokalizację WOT w Radomiu!

Wiadomości z Radomia

Znamy lokalizację WOT w Radomiu!

14 wrzesień 2017 / Tekst
mon.gov.pl

Siedziba 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Radomiu powstanie na terenie jednostki wojskowej na Sadkowie - poinformował o tym minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Tym samym strona wojskowa zrezygnowała z rozmów z władzami Radomia w sprawie lokalizacji siedziby sztabu takiej brygady.

W trakcie debaty sejmowej posłowie: Anna Kwiecień i Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości, mówili, że tworzenie jednostek WOT jest utrudnione w miastach, gdzie rządzą politycy Platformy Obywatelskiej. - Obok Starogardu Gdańskiego jest i Radom. Prezydent Radomia woli wyburzyć budynek sądu, niż przekazać go na potrzeby wojska. Czy widzi Pan minister możliwość rozwiązania tego problemu, czy brygada będzie funkcjonowała w Radomiu i co z osobami, które zgłosiły do WOT? - pytali posłowie PiS:

Minister Antoni Macierewicz z ubolewaniem przyjął informację, że problemy z tworzeniem brygad występują w obu miastach. - Mimo to nie zrezygnujemy z tych planów. Dlatego informuję, że siedziba WOT w Radomiu powstanie na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego i tam będzie mieściło się dowództwo WOT dla tego obszaru - powiedział minister Macierewicz:

Konrad Frysztak, wiceprezydent miasta przyznał, że spodziewał się takiej decyzji:

W Radomiu nowa formacja wojskowa ma powstać do końca 2017 roku. Minister Macierewicz nie wykluczył opóźnień z realizacją tego zadania. Przypomnijmy, że na początku roku resort obrony zwrócił się do władz Radomia o przekazanie pod siedzibę nowej jednostki budynku Sądu Rejonowego przy ulicy Struga, który przeniesie się do nowej siedziby. Przedstawiciele władz miasta odpowiedzieli wówczas, że budynek przy ulicy Struga jest przewidziany do rozbiórki, a cały teren ten ma być przeznaczony na budowę dróg dojazdowych do powstającej właśnie tuż z a nim hali sportowej i stadionu. Miasto wskazało jednak inne lokalizacje.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4