Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: 24 kwietnia - św. Jerzy, męczennik
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 46%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 24 Kwi 2017

    Rain And Snow 10°C 1°C

  • 25 Kwi 2017

    Chwilowe opady deszczu 17°C 5°C

Wiadomości z Radomia

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z Prokuraturą Okręgową w Płocku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która przemycając papierosy naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 17 milionów złotych.

Będzie można pobiegać, pojeździć na rowerze, a także podziwiać popisy motocrossowe, a to wszystko w centrum miasta. Już w sobotę (21 września) Eliminator MTB, czyli wielka sportowa impreza w Opocznie.

O opiece nad chorymi na Alzheimera będą dyskutować uczestnicy konferencji naukowej, która odbędzie się 21 września w Pallotyńskim Dom Opieki im. Św. Wincentego we Wrzosie koło Radomia. Organizatorem spotkania jest Radomskie Stowarzyszenie ''POMOCNE DŁONIE''. Patronem medialnym jest Radio Plus Radom.

Muzeum parafialne przy kościele św. Jakuba chcą utworzyć władze Skaryszewa koło Radomia. Środki na ten cel mają pochodzić z funduszy unijnych.

Dwie pamiątkowe tablice pojawią się niedługo w Końskich. Przypominać będą one o tragicznych wydarzeniach wojennych na Konecczyźnie.

Gmina Radom chce kupić lokale mieszkaniowe. Wniosek w tej sprawie został zgłoszony na Komisję Gospodarki Rady Miejskiej. Jeśli radni wyrażą na to zgodę, lokale zostaną następnie zamienione na komunalne. Głosowanie odbędzie się 30 września.

Renty dla rolników

17 wrzesień 2013

Rolnicy, którzy otrzymują z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tzw. renty strukturalne, nie muszą się obawiać, że stracą świadczenia po osiągnięciu 65. roku życia.

Myśliwy musiał odstrzelić łosia w centrum Radomia. Zgłoszenie o zwierzęciu strażnicy miejscy otrzymali w godzinach porannych. Było widziane w okolicach ulic Mireckiego i Reja.

Inwestycja rozpocznie się w 2015 roku. Powierzchnia zbiornika wyniesie ok. 70 hektarów.

Rozpoczęcie prac na linii Warszawa - Radom zbliża się wielkimi krokami. Finalizowane są procedury przetargowe i trwają przygotowania do wprowadzenia ekip budowlanych. Stacja Radom zostanie zmodernizowana jako pierwsza.

PiS rośnie w siłę

17 wrzesień 2013

Gdyby wybory samorządowe odbyły się w połowie września w Radomiu zdecydowanie zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej w Radomiu mieliby ponadto: Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Kocham Radom i Radomianie Razem. Na ponad rok przed wyborami samorządowymi, portal RadomNews.pl przedstawił pierwszy sondaż wyborczy!

To będzie święto opoczyńskich rolników. Już w najbliższą niedzielę dziękować będą oni za tegoroczne plony i bawić się podczas dożynek gminy Opoczno.

To będzie święto rolników z całej gminy Drzewica. W najbliższą niedzielę (8 września) w Brzustowcu odbędą się drzewickie dożynki.

W niedzielę 8 września w Jedlni - Letnisku odbędą się dożynki powiatowo - gminne. 

W przyszłym roku rozpocznie się budowa centrum, w którym będzie przetwarzana i dystrybuowana papryka. Inwestycja zostanie zlokalizowana w Przytyku koło Radomia. Dodajmy, że okoliczne gminy stanowią tzw. zagłębie paprykowe, z którego pochodzi 80 procent krajowej produkcji tego warzywa.

Zmiany w domu weterana

27 sierpień 2013

Nową formę pomocy osobom niepełnosprawnym uruchamiają władze Radomia. Ma to być pilotażowe działanie. Chodzi o tak zwane dzienne usługi opiekuńcze dla dziesięciu osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami - wyjaśnia wiceprezydent miasta Anna Kwiecień.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Kwiat jednej nocy"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4