Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Opady

11°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 20 Wrz 2017

    Rain 12°C 9°C

  • 21 Wrz 2017

    Opady 12°C 9°C

Wiadomości z Radomia

Poseł Platformy Obywatelskiej, Radosław Witkowski napisał list do prezydenta Radomia, Andrzeja Kosztowniaka w sprawie utrudnień komunikacyjnych na południu Radomia.

Radomska policja puszukuje zaginionej Barbary Rejmer.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Radomiu przenoszą się dziś z ul. Świerkowej do budynku przy ul. Młodzianowskiej 24.

O potrzebie stworzenia optymalnego modelu samorządowej opieki medycznej i środowiskowej nad chorym i jego opiekunem, dyskutowali uczestnicy konferencji poświęconej osobom chorym na Alzheimera. Spotkanie odbyło się 21 września w Pallotyńskim Domu Opieki św. Wincentego we Wrzosowie koło Radomia.

Nadkomplet publiczności obejrzał piątkowy mecz sparingowy pomiędzy Czarnymi Radom i Resovią Rzeszów. Po ponaddwugodzinnym meczu 3:2 wygrali aktualni mistrzowie Polski.

"Bezpieczeństwo - to nasza wspólna sprawa" - pod takim hasłem odbędzie się debata społeczna w Drzewicy. Wspólnie z miejscowym urzędem organizuje ją opoczyńska policja.

Śmiertelny wypadek

20 wrzesień 2013

Dzisiaj w nocy doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 66-letni mężczyzna.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 48-letniego kierowcę, który wyprzedzał na podwójnej ciągłej przeładowanym busem.

Ta akcja budzi świadomość społeczną - mówi biskup Henryk Tomasik o akcji pro-life ''Jeden z nas'', którą poparło milion Europejczyków, w tym 165 tysięcy Polaków. Inicjatywa ma przywrócić Europie jej duszę. Inicjatorzy akcji zwracają uwagę, że Unia Europejska to nie tylko rynek i marketing, lecz to człowiek i jego godność.

Radom będzie gospodarzem krajowej wystawy psów rasowych. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie Startu przy ulicy Wernera. Początek o 10.00.

Parki jak nowe

19 wrzesień 2013

Dwa zabytkowe parki miejskie zyskają nowy wygląd. Urząd Miejski ogłosił przetarg na rewitalizację Leśniczówki i Starego Ogrodu. Termin składania ofert upływa 1 października. Całość prac obejmie ponad 14 ha terenów parkowych.

5 tysięcy osób skorzystało z nowo otwartej Powiatowej Międzyszkolnej Pływalni w Przysusze. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie obiektu. Takiego kompleksu basenów, jak w Przysusze, nie ma żadne, podobnej wielkości miasto w regionie radomskim.

Zielone światło dla ZOL

19 wrzesień 2013

Jeszcze w tym roku mogą ruszyć prace przy budowie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Pionkach. Inwestycja zostanie zrealizowana z pieniędzy z Unii Europejskiej, Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz Urzędu Miejskiego w Pionkach. Ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte 1 października podczas sesji Rady Powiatu Radomskiego.

Najlepsi z najlepszych

19 wrzesień 2013

Rozstrzygnięto powiatowy etap mazowieckiego konkursu wiedzy bezpieczeństwie, higienie pracy i ekologii w rolnictwie, którego organizatorami są: radomski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Starostwo Powiatowe.

Sami mieszkańcy będą decydować, na jakie inwestycje samorząd wyda publiczne pieniądze; co trzeba zrobić w pierwszej kolejności, a które zadania mogą jeszcze poczekać. Gmina Końskie wprowadza budżet obywatelski.

Dziewięć firm jest zainteresowanych wybudowaniem wiaduktu nad torami kolejowymi wzdłuż ulicy Modzianowskiej w Radomiu. Najtańsza oferta wynosi 66 mln złotych, zaś najdroższa aż 80 mln.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4