Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 16 sierpnia - św. Roch
Słonecznie

27°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 32%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 16 Sie 2017

    Słonecznie 28°C 11°C

  • 17 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 27°C 15°C

Wiadomości z Radomia

24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Czy funkcjonariusze cieszą się zaufaniem społecznym?

Księga Radomia

24 lipiec 2017

Ukazała się przejmująca i pełna wspomnień Księga Radomia.

W dwóch radomskich szpitalach: przy Tochtermana i na Józefowie, będzie realizowana nocna i świąteczna pomoc lekarska. Przypomnijmy, że od października tego typu usługi medyczne mają udzielać szpitale wpisane do sieci. Co oznacza ta decyzja dla Pogotowia Ratunkowego?

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. - To jest prerogatywa pana prezydenta i ja z nią nie będę dyskutować - komentuje poseł Anna Kwiecień z PiS.

Świetlica socjoterapeutyczna na ul. M. Gajl w Radomiu będzie dwa razy większa.  Radni zdecydowali w piątek o przystąpieniu do realizacji projektu "Świetlica Socjoterapeutyczna Bezpieczna Przystań". 

Do piątku, 28 lipca w Radomiu trwa zbiórka makulatury.

Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy. Już po raz siedemnasty dzięki projektowi pomoc trafi do potrzebujących w całej Polsce.

Na osoby, które oddadzą krew czekają książki. Ruszyła akcja w ramach Programu Zaczytani Dawcy.

Nagrobek rodziny Surmackich i Jana Milejki na radomskim cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego już wkrótce zyskają nowe oblicze. Właśnie trwa ich renowacja.

Synoptycy ponownie ostrzegają przed burzami. Zjawiska mogą być gwałtowne i niebezpieczne. Uważać trzeba na silny wiatr, ulewny deszcz, a nawet lokalnie grad!

Radomianie nie muszą się obawiać podwyżek w związku z nowelizacją prawa wodnego, przynajmniej na razie. Większym problemem dla prezesa Wodociągów Miejskich Leszka Trzeciaka jest natomiast podatek od nieruchomości.

Barszcz Sosnowskiego rośnie nie tylko na wsiach, ale też w mieście. Kolejny dowód to interwencja Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu. Pracownicy ZUK-u zlikwidowali barszcz na ulicy Wośnickiej oraz na ulicy Zielonej.

Niemcy na Air Show

22 lipiec 2017

Niemcy i Austriacy to kolejne ekipy, które wystąpią podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 w Radomiu. Impreza odbędzie się w weekend 26-27 sierpnia.

 

Nie można kąpać się w zalewie na radomskich Borkach. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu stwierdziła, że woda w zalewie nie jest przydatna do kąpieli. 

Dziś w nocy doszło do tragicznego wypadku na ul. Kieleckiej w Radomiu. Samochód osobowy potrącił pieszego.

 

Świetlica socjoterapeutyczna na ul. M. Gajl będzie dwa razy większa. Więcej osób niepełnosprawnych otrzyma dofinansowanie na zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Szkoły otrzymają pieniądze na przystosowanie do potrzeb uczniów. Takie decyzje podjęli dziś radomscy radni. 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biały latawiec

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4