Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 29 czerwca - święci Apostołowie Piotr i Paweł
Słonecznie

23°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 73%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 29 Cze 2017

    Burza 28°C 18°C

  • 30 Cze 2017

    Częściowe zachmurzenie 23°C 16°C

Wiadomości z Radomia

Przebudowa skrzyżowania ulic Wernera i Szarych Szeregów uruchomienie sygnalizacji świetlnej dla zwiększenia bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Na remont skrzyżowania przekazane zostanie dodatkowe pół miliona z budżetu miasta.

Trwa wymiana parkomatów zlokalizowanych w całej strefie płatnego parkowania. Zastępują je nowe urządzenia, w których już niedługo będzie można płacić także kartą miejską.

Powstało Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia

Nie liczy się wiek, sprawność fizyczna czy płeć - w bezpłatnych zajęciach nordic walking i na siłowniach pod chmurką w Radomiu realizowanych w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego udział może wziąć każdy. Wystarczy mieć wygodny strój, obuwie sportowe, wodę oraz chęć do ćwiczeń.

Kolejny zwrot akcji w sprawie Air Show. Dziś rano Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przysłało faks, w którym zaprasza przedstawicieli miasta na rozmowy. Z kolei minister Antoni Macierewicz potwierdził w Sejmie, że impreza odbędzie się i nie będzie biletowana.

Uczniowie z sześciu radomskich szkół wzięli udział w V Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym "Matematyczne Potyczki". W tym roku niepokonani byli gospodarze.

II Bieg Wolontariusza odbędzie się 10 czerwca w Radomiu

Na ratunek kapliczce

08 czerwiec 2017

Zabytkowa kapliczka u zbiegu ul. Limanowskiego i Przechodniej wymaga pilnego remontu!

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu ma już 50 lat. Jutro odbędą się obchody jubileuszu. 

Zeszłoroczne obchody 40. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76 zwyciężyły w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku. Jego organizatorem było Muzeum Historii Polski, a o wyborze laureata zdecydowali w głosowaniu internauci.

FC Zamłynie najlepsze!

07 czerwiec 2017

9 drużyn z całego Radomia wzięło udział w XI Turnieju Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Pedagogów Ulicy Caritas Diecezji Radomskiej. Na boisku niepokonana była drużyna FC Zamłynie, jednak zwycięzcami byli wszyscy zawodnicy.

Ciepłe dni i opady deszczu sprawiły, że w Radomiu pojawiła się plaga komarów. – Biegam i całe mnie już podziabały. Mam ich dosyć ! – mówi jedna z radomianek. Miasto idzie na wojnę z komarami i w przyszłym tygodniu rozpoczyna opryski.

Jest szansa, żeby zespół klasztorny oo. Bernardynów uznany został za Pomnik Historii.

Za kilka miesięcy radomianie będą mogli załatwić wiele urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Rozpoczyna się wdrażanie systemu e-usług. Umowę wartą prawie 2,9 mln złotych podpisali prezydent Radosław Witkowski oraz przedstawiciele konsorcjum firm Sputnik Software z Poznania oraz S&T Services Polska z Warszawy.

Czerwiec pod znakiem aktywnych społeczności

Ze szpitala na Józefowie docelowo ma zniknąć około 200-250 łóżek. To w ramach działań naprawczych. - Wykorzystanie niektórych oddziałów jest na poziomie 50-60%. To jest sztuczne utrzymywanie łóżek. One po prostu nie pracują - mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Podaruj mi trochę słońca"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4