Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 25 maja - św. Grzegorz VII, papież
Bardzo pochmurno

14°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 25 Maj 2017

    Częściowe zachmurzenie 19°C 11°C

  • 26 Maj 2017

    Częściowe zachmurzenie 19°C 10°C

Wiadomości z Radomia

Wykonawca Radomskiego Centrum Sportu zgodził się na budowę dwóch zadaszonych trybun stadionu już na pierwszym etapie inwestycji. To 8,5 tysiąca miejsc siedzących.

MOPS w Radomiu poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych.

31 absolwentów opuściło mury Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Jak mówią - to wzruszający, a jednocześnie ekscytujący moment.

Nie ma już utrudnień na drogach po nawałnicy, która wczoraj przeszła nad Radomiem. Niektórzy mieszkańcy wciąż jednak czekają na wypompowanie wody z piwnic.

Zaczęło się od listu, skończyło się na odwiedzinach. Dziesięcioletni Filip z Radomia marzy o tym, by zostać maszynistą. Pragnienie spełniło się dzięki Kolejom Mazowieckim.

Duże utrudnienia w ruchu w Radomiu. Niektóre ulice, szczególnie te niżej położone, są podtopione.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy dzisiaj, 4 maja św. Floriana męczennika. To święto wszystkich strażaków, tych zawodowych, jak również druhów-ochotników.

"Praca - pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ziemi, planety ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz do wybranych tekstów kultury" – tak brzmiała treść jednego z zadań maturalnych. Pierwszy stres za maturzystami. Jak czują się po pierwszym dniu egzaminów?

Szydłowiecka prokuratura wystąpiła o przedłużenie aresztu dla Kewina K. 19-latek podejrzany o spowodowanie w sierpniu 2016 roku tragicznego wypadku w Wierzbicy prawdopodobnie spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące.

Matura, matura!

04 maj 2017

Punktualnie o godz. 9 rozpoczął się tegoroczny maraton maturalny. Na początek pisemny język polski na poziomie podstawowym.

- Polskość to wspólne dobro – powiedział biskup Piotr Turzyński w homilii podczas Mszy świętej w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu. W mieście odbyły się obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

To już ostatni dzwonek na przedmaturalną powtórkę. W najbliższy czwartek, zaraz po długim weekendzie majowym, rozpoczynają się matury.

Ich praca jest bardzo ważna, ale nie ogranicza się jedynie do gaszenia pożarów. Pomagają również przy usuwaniu zdarzeń drogowych. Mowa o zawodowych strażakach, których w Polsce jest 30 tysięcy. Warto dodać, że zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej liczą ok. 600 tys. osób.

Radni Powiatu Radomskiego będą apelowali o rezygnację z zamiaru włączenia w struktury administracji rządowej powiatowych urzędów pracy. Stanowisko w tej sprawie mają przyjąć na posiedzeniu 8 maja.

Wyłożone kostką brukową ciągi piesze powstaną wkrótce na ulicach Witolda i Warsztatowej w Radomiu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetargi na ich budowę.

Wolny czas, piękna pogoda i chęć spotkania z bliskimi to dobra okazja do grillowania. Jednak jak to zrobić, by majówka kojarzyła nam się z miłymi spotkaniami - niekoniecznie z lekarzem?

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Z tobą chcę oglądać świat

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4