Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 29 czerwca - święci Apostołowie Piotr i Paweł
Słonecznie

23°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 73%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 29 Cze 2017

    Burza 28°C 18°C

  • 30 Cze 2017

    Częściowe zachmurzenie 23°C 16°C

Wiadomości z Radomia

Został tylko tydzień

07 czerwiec 2017

Do 14 czerwca można głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą ocenić 185 propozycji.

Jest w Polsce dziewięć Zespołów Ochrony Lasu, ale radomski może cieszyć się najnowocześniejszą siedzibą. Wczoraj odbyło się uroczyste jej otwarcie po modernizacji. 

Dobro czynią w Radomiu

06 czerwiec 2017

Stowarzyszenie Radomski Czerwiec 76', Alina Dutkowska z Hospicjum Królowej Apostołów i firma Radomdis Polska to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Radom Obywatelski. W konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Radomiu" wyróżniona została natomiast Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i również firma Radomdis Polska. Dziś odbyła się gala w Resursie Obywatelskiej.

Laureata poznamy 25 czerwca.

Gaia Tadesse z Przedszkola Publiczne nr 11 w Radomiu i Hanna Zaremba z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Lipowy Zakątek” w Pionkach zwyciężyły w powiatowym konkursie plastycznym "Moje bezpieczne wakacje" zorganizowanym po raz pierwszy przez Przedszkole Publiczne nr 13 w Radomiu.

57 szkół z całej Polski, w tym dwie z regionu radomskiego, zostaną objęte pilotażowym programem wspierania placówek oświatowych, które prowadzą klasy mundurowe. Są to: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu i Liceum Kadetów w Lipinach w powiecie przysuskim. Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło właśnie wykaz szkół, które zakwalifikowano do programu.

Mieszkańcy ul. Kierzkowskiej w Radomiu domagają się obiecanej przez władze miasta modernizacji ich drogi. Złożyli podpisy i szukają pomocy u posła Kukiz”15 Roberta Mordaka.

 

Radom to coraz częstszy kierunek wyjazdów na studia dla młodych Ukraińców.

Kwitnie harcerska współpraca na linii Polska - Palestyna, a dokładnie Radom - Bayt Sahur. Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego w Radomiu zaprosili na obóz do Polski skautów z Palestyny, następnie sami pojadą na Bliski Wschód.

 

 

Dwieście rodzin wzięło udział w Rajdzie Dzikich Zapylaczy w ramach Wyprawy Rodzin 2017 w Muzeum Wsi Radomskiej. Były emocje, integracja rodzinna, a także temat wymierania pszczół.

Ponad 50 zawodników zagrało w III Mistrzostwach FIFA szkół gimnazjalnych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Jak co roku nie brakowało emocji i rywalizacji do samego końca.

 

W szpitalu na Józefowie otwarty został "kącik bezpieczeństwa ruchu drogowego". Pomieszczenie jest wyposażone w multimedialne materiały edukacyjne, a także fantomy do ćwiczenia pierwszej pomocy.

Do 10 czerwca potrwa weryfikacja i uzupełnianie wniosków mieszkańców

Każdego roku zgromadzeni pod zielonym sztandarem działacze i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego kultywują tradycję najważniejszego święta. Podobnie i w tym roku spotkali się podczas Święta Ludowego, które odbyło się w Muzeum Wsi Radomskiej. Do Radomia przyjechali m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Jarosław Kalinowski i Adam Struzik.

W tej całej sprawie najbardziej zawiedli parlamentarzyści PiS- uważa prezydent Radosław Witkowski

- Ministerstwo Obrony Narodowej zainteresowane jest, żeby pokazy lotnicze w Radomiu w tym roku się odbyły - powiedział dziś wiceminister MON Bartłomiej Grabski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Podaruj mi trochę słońca"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4