Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 91%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Sie 2017

    Opady 17°C 10°C

  • 22 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 18°C 11°C

Wiadomości z Radomia

Uwaga zmotoryzowani! Będą utrudnienia w ruchu kołowym. Na godzinę między 9.00 a 10.00 rolkarze, którzy jutro z pielgrzymką wybierają się na Jasną Górę, utrudnią przejazd samochodów w mieście.

Msza Święta w kościele garnizonowym i złożenie kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Miasto włączyło się w obchody Święta Wojska Polskiego.

Piknik artystyczny o tematyce historycznej, widowisko plenerowe „Przybyli ułani pod okienko…” z udziałem grup rekonstrukcyjnych ułanów i piechurów oraz wspólne śpiewanie piosenek kawaleryjskich i legionowych - tak obchodzone było Święto Wojska Polskiego w Muzeum Wsi Radomskiej.

Będą utrudnienia

14 sierpień 2017

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem pieszej pielgrzymki z Radomia do Jarosławic, 15 sierpnia - wtorek – święto Wniebowzięcia NMP - w godz. około 6 – 6.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej.

Od 16 sierpnia funkcję powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Radomiu będzie pełnił Jarosław Domański, który wygrał konkurs na to stanowisko. Zastąpi Andrzeja Skórnickiego, który odszedł na emeryturę.

 

Ruszył przetarg na obsługę pięciu linii autobusowych w Radomiu - nr 1, 2, 5, 6 i 26. Wśród wymagań, jakie stawia MZDiK są m.in. fabrycznie nowe autobusy, wyposażone w klimatyzację, monitoring, system karty miejskiej i system informacji pasażerskiej.

Parlamentarzyści, władze samorządowe, duchowieństwo, a przede wszystkim żołnierze wzięli udział w radomskich obchodach Święta Wojska Polskiego. - Ci, którzy bronią pokoju stają na bardzo wysokim podium społecznym. - zauważył podczas polowej Mszy św. Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik krytykuje plany remontu hali MOSiR w Radomiu. - To oznacza, że w tym roku ani ROSA ani Czarni nie rozegrają swoich meczów w Radomiu - alarmuje. Dyrektor MOSiR tłumaczy, że projekt dostał dofinansowanie z ministerstwa i nie można go przerwać.

Prokuratura Rejonowa w Radomiu wyjaśni okolicznośći śmierci mężczyzny znalezionego w poniedziałek przed jednym z dyskontów spożywczych na ul. Żeromskiego w Radomiu. Po godzinie mężczyzna zmarł w szpitalu.

Harcerze z Hufca ZHP Radom Miasto byli na obozie harcerskim w Ziemi Świetej. Pojechali na zaproszenie skautów z Palestyny, których w ubiegłym roku gościli w Polsce. Obóz rozbili w miejscowości Beit Sahour, blisko Betlejem.

Czternaście głównych płatnych stref parkingowych działać będzie podczas dwudniowych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 w Radomiu. Na kierowców czekać będą również cztery strefy rezerwowe.

Drastycznie kurczą się zapasy krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Najbardziej potrzebna jest krew o grupach 0 Rh- i AB Rh-.

Władze miasta szukają pamiątek związanych z Miastem Kazimierzowskim. W przyszłym roku chcą zorganizować wystawę przedstawiającą historię rodziny Deskurów i budynku Ratusza.

Takie jest stanowisko radomskiego magistratu dotyczące wczorajszej wypowiedzi byłego komendanta radomskiej Straży Miejskiej - Pawła Góraka.

Zaginął 73-latek

10 sierpień 2017

Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionego Mariana Wąsika.

Ponad 81 mln zł kredytu otrzymała radomska Fabryka Broni. Celem unowocześnienia parku maszynowego jest zwiększenie produkcji, a także możliwości produkcyjnych fabryki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4