Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: 24 kwietnia - św. Jerzy, męczennik
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 46%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 24 Kwi 2017

    Rain And Snow 10°C 1°C

  • 25 Kwi 2017

    Chwilowe opady deszczu 17°C 5°C

Wiadomości z Radomia

W kalendarzu wiosna, ale na zewnątrz wietrznie i chłodno.

Armaty staną w Radomiu

20 kwiecień 2017

Dwie repliki armat z przełomu XVI i XVII wieku ustawione zostaną na skwerze Unii Wileńsko-Radomskiej. Pierwszy wystrzał planowany jest na 28 maja.

Wydłużone godziny pracy urzędów skarbowych

22-letni niszczyciel

19 kwiecień 2017

Aż sześć zarzutów prokuratorskich usłyszał 22-letni radomianin. Zniszczył kilka pojazdów i podpalił 10 kontenerów na śmieci.

W Radomiu obchodzone jest dzisiaj Święto 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. W programie jest msza święta i zwiedzanie jednostki wojskowej przez uczniów radomskich szkół. W uroczystym apelu w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego uczestniczy cała kadra podoficerska i oficerska bazy oraz zaproszeni goście.

Z czterech do jednej, z jednej do czterech - radomskie Centrum Informacji Turystycznej odzyskało utracone w ubiegłym roku gwiazdki. Ocena Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dla CiT-u spadła w związku z brakiem odpowiedniego oznakowania punktu na ulicach miasta.

Wniosek o wygaśnięcie mandatu prezydenta Radomia znowu w radzie miejskiej - taką decyzję podjął dzisiaj wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Przewodniczący Rady, Dariusz Wójcik chce, żeby sprawa trafiła pod głosowanie już na najbliższej sesji, która odbędzie się w poniedziałek.

W Europejskiej Uczelni Społeczno - Technicznej w Radomiu odbyła się dziś debata młodzieżówek partyjnych  "Tożsamość narodowa w kontekście globalizacji".  Co ciekawe udział w niej wzięły tylko trzy z ośmiu zaproszonych organizacji.

Dziś egzamin z części humanistycznej, jutro z matematyczno-przyrodniczej, w piątek z języków obcych – 1761 uczniów przystąpiło dziś do egzaminu gimnazjalnego w Radomiu.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na likwidację pieców węglowych ruszy w piątek, 21 kwietnia.

Do 25 wzrosła liczba placówek kultury, które można odwiedzić taniej z biletem Kolei Mazowieckich.

Do końca maja zostanie podjęta decyzja w sprawie propozycji ograniczenia kadencyjności samorządowców. Informację przekazał Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, który był gościem Radia Plus Radom.

Pojedziemy Pallotyńską?

18 kwiecień 2017

W Radomiu będzie prawdopodobnie nowa ulica - Pallotyńska. Nazwę taką ma nosić odcinek przedłużenia ul. Młodzianowskiej od torów PKP przy ul. Czarnej do ul. Jana Pawła II. O nadaniu nazwy temu odcinkowi zdecydują w poniedziałek radomscy radni.

 

„Pomocna Dłoń” w Radomiu szuka zawodników, którzy zechcieliby reprezentować stowarzyszenie w największej imprezie biegowej w Polsce - ORLEN Warsaw Marathon.

Zewolenie na pracę cudzoziemca w jeden dzień. Tak będzie już od 3 lipca w radomskiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Radni będą dyskutowali na temat radomskich szpitali

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Kwiat jednej nocy"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4