Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 16 sierpnia - św. Roch
Słonecznie

27°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 32%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 16 Sie 2017

    Słonecznie 28°C 11°C

  • 17 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 27°C 15°C

Wiadomości z Radomia

Jest zgoda na budowę trasy N-S na odcinku od ronda Mikołajczyka do ul. Żeromskiego. Wkrótce ma zostać rozpisany przetarg.

Gmina Radom jest zmuszona do szukania dodatkowych środków na oświatę. Według naszych informacji na pensje nauczycieli, odprawy, czy dostosowanie szkół w związku z reformą oświaty już teraz brakuje ok. 20 mln złotych. - Na chwilę obecną nie chce mówić o konkretnych kwotach. Precyzyjne informacje będziemy mieć na koniec sierpnia – komentuje Anna Ostrowska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu. 

Za tydzień, 10 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadgimnazjalnych w Radomiu

W ciszy znoszą upokorzenia i przemoc fizyczną - seniorzy - coraz częściej stają się ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej ze strony najbliższych. Tylko w tym roku, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu zanotował kilkanaście takich przypadków. W jednym z nich sprawa znalazła finał w sądzie.

Wygraj aparat na Air Show

03 sierpień 2017

Masz ciekawe zdjęcia związane z lotnictwem? Możesz wygrać aparat fotograficzny.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu bada okoliczności tragicznego pożaru w Wilczkowicach Dolnych. Zginęły tam trzy osoby - babcia i dwóch wnuczków.

Na grzyby!

03 sierpień 2017

Borowiki, podgrzybki, maślaki, czy kurki - sezon na grzyby już w pełni. Wystarczy wziąć koszyk i iść do lasu. Najpierw jednak trzeba odpowiednio się przygotować.

 Będą zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu.

Woda dla ochłody

02 sierpień 2017

Radomianie mogą korzystać z kurtyn wodnych i wodopojów.

Wyrok skazujący bez procesu - o to wnioskuje Prokuratura Rejonowa w Radomiu dla dwóch mężczyzn, którzy we wrześniu ubiegłego roku wywieźli pacjenta z poczekalni radomskiego szpitala i zostawili go bez opieki leżącego na ziemi na terenie posesji. Mężczyzna zmarł.

Mają plan dla Radomia

02 sierpień 2017

50 milionów złotych przeznaczy Agencja Rozwoju Przemysłu na rozwój Podstrefy Radom. Ma to zwiększyć potencjał ekonomiczny regionu.

Planowana od dawna, albo spontanicznie i przeważnie w emocjach - wzrasta liczba "wakacyjnych uciekinierów" z domów. Na półmetku letniej przerwy w nauce, w Radomiu odnotowano już 6 takich przypadków.

Uczniowie kolejnej radomskiej szkoły objęci zostną pomocą w ramach Akademii Przyszłości. To projekt, dzięki któremu dzieci potrzebujące mentalnego wsparcia przełamują swoje bariery i pewniej mogą wkraczać w dorosłość.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zwolnił komendanta Straży Miejskiej. Paweł Górak zapowiedział, że będzie walczył przed sądem pracy. Całą sprawą jest zdziwiony Rafał Czajkowski, sekretarz Miasta Radomia, który nadzoruje m.in. Straż Miejską. 

Bezpłatne karty wstępu na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2017 w Radomiu można pobierać już nie tylko przez internet.

Pierwszego dnia MOPS w Radomiu przyjął ponad 300 wniosków.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biały latawiec

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4