Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: 24 kwietnia - św. Jerzy, męczennik
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 46%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 24 Kwi 2017

    Rain And Snow 10°C 1°C

  • 25 Kwi 2017

    Chwilowe opady deszczu 17°C 5°C

Wiadomości z Radomia

„IV rozbiór Polski” na lekcjach historii - to najnowszy materiał dydaktyczny wydany przez Oddział IPN w Łodzi. Już niebawem nauczyciele będą mogli korzystać na swych lekcjach z puzzli edukacyjnych.

Bardzo lubię święta Wielkiej Nocy. Lubie je dużo bardziej niż Boże Narodzenie - przyznał w rozmowie z Radiem Plus Radom prezes PSL Władysław Kosiniak - Kamysz.

 

Mazowsze przy tablicy

10 kwiecień 2017

Nauczyciele z Mazowsza mają pomysły na prowadzenie interesujacych lekcji o naszym województwie.

W najbliższą sobotę na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego prowadzona będzie wielkanocna kwesta. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na renowację dwóch nagrobków: Jana Mileyko oraz rodziny Surmackich.

Radomscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości pytali w Sejmie o losy szpitali na Józefowie i Tochtermana. - Potencjał mazowieckiego szpitala nie jest w pełni wykorzystywany - uważa Piotr Gryza, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Z pisanek będą wakacje

09 kwiecień 2017

Ponad 12 tys. zł na wakacje dla dzieci ze świetlicy Caritas Pallotyńskiej w Radomiu. To efekt licytacji pisanek, tworzonych w ubiegłą sobotę przez znanych radomian.

W Muzeum Wsi Radomskiej odbyła się dziś tradycyjna Niedziela Palmowa. To Msza Św., kiermasz wielkanocny, warsztaty pisankarskie.

Wielkanocny Rynek

08 kwiecień 2017

Można było zakupić palmy, pisanki i moc świątecznych dekoracji. Na tydzień przed Wielkanocą na radomskim Rynku odbył się Kiermasz Wielkanocny,

Pogrzeb Danuty Wielochy

08 kwiecień 2017

W najbliższy wtorek odbędzie się pogrzeb zamordowanej w grudniu radomianki Danuty Wielochy. Jej ciało zostało znalezione w niedzielę w Pilicy,

 

A może do Katolika?

08 kwiecień 2017

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu otworzyło dziś swoje drzwi przed potencjalnymi przyszłymi uczniami i ich rodzicami.

 

Wypadek na Maratońskiej

08 kwiecień 2017

Uwaga, kierowcy! Omijajcie w miarę możliwości ul Maratońską w Radomiu. Ok. godz. 9 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu Maratońskiej i Bulwarowej. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Depresja to choroba, z którą można sobie poradzić - przekonuje ks. Konrad Wójcik, prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu i psycholog. Przypadający 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia, w tym roku obchodzony jest pod hasłem: "Depresja - porozmawiajmy o niej".

Zofia Garbacz uczennica piątej klasy szkoły podstawowej nr 4 w Sochaczewie zdobyła Grand Prix i tytuł Odkrywca Krainy Baśni. Jej baśń „Druga szansa” okazała się najlepszą podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "I Ty możesz zostać baśniopisarzem".

Radni radomskiej Platformy Obywatelskiej zarzucają posłom Prawa i Sprawiedliwości, że nie rozmawiali z ministrem infrastruktury w sprawie dofinansowania przebudowy al. Wojska Polskiego. - Minister nie sporządza notatek służbowych z każdego spotkania - odpowiada wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

Podejrzany o zabójstwo Danuty Wielochy Piotr W. najbliższe trzy miesiące spędzi areszcie. Sąd Rejonowy w Radomiu przychylił się do wniosku Prokuratury Okręgowej.

 

We wtorek, 11 kwietnia zostanie podpisana umowa na remont kolejowej ósemki na trasie Radom-Warka oraz Warka-Czachówek. Wartość prac, które mają się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego roku, ma wynieść pół miliarda złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Kwiat jednej nocy"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4