Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

REGION

Burze nad regionem. Bilans strat (aktualizacja)

sobota, 25 lipca 2015 19:52 / Autor:
Zerwany dach w bloku mieszkalnym, spalony budynek gospodarczy. To wstępny bilans burzy, jaka po południu przeszła nad powiatem białobrzeskim. Ucierpiały także inne miejscowości regionu.

Jak informuje Powiatowa Straż Pożarna w wyniku gwałtownego wiatru zniszczeniu uległ dach bloku mieszkalnego przy ul. Konopnickiej w Białobrzegach. Od uderzenia pioruna zapaliła się stodoła. Straż pożarna odnotowała dotąd kilkanaście interwencji. Na szczęście, w czasie nawałnicy nikt nie ucierpiał.

Na razie nie wiadomo, jak podszkodowani mieszkańcy bloku, który ucierpiał w czasie popołudniowej nawałnicy spędzą najbliższą noc. 

Ogromne zniszczenia także w powiecie koneckim. Burza uszkodziła tam cztery dachy, strażacy otrzymali 20 zgłoszeń związanych z przewróconymi drzewami. Jedna ulica została została zalana, trwa wypompowywanie wody. 

Z kolei Państwowa Straż Pożarna w Opocznie w ciągu godzin popołudniowych odebrała do tej pory przeszło 50 zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło interwencji związanych z gaszeniem pożarów budynków, które zajęły się od uderzenia pioruna. Jak informuje nas rzecznik prasowy opoczyńskiej jednostki, do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Kruszewiec Kolonia k. Opoczna. Tam, od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze budynku mieszkalnego. Są spore straty materialne, ale mieszkańcy nie ucierpieli.

W sumie na terenie powiatu opoczyńskiego na skutek silnego wiatru uszkodzone zostały cztery dachy budynków (dwa mieszkalne i dwa gospodarcze). Z kolei w miejscowości Duży Potok k. Opoczna spaliła się stodoła.

W sumie energetycy odnotowali 7 uszkodzeń linii energetycznych, zaś strażacy musieli interweniować przy usuwaniu około 40 powalonych drzew, które tarasowały drogi, oraz uszkadzały budynki.