Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

REGION

Kolarski maraton w Opocznie

czwartek, 27 sierpnia 2015 13:57 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Przed nami finałowy maraton z cyklu "Górska jazda w centrum Polski". Start i meta niedzielnej imprezy w Opocznie.
Kolarze będą mieli do wyboru jedną z trzech tras. Najkrótsza, hobby, dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z maratonami liczy 19 km. Średnia, mega, to już propozycja dla osób, które zdecydowanie częściej siadają na rower. W okolicach Opoczna przejadą one 43 km. Najdłuższa trasa, giga, liczy 65 km i adresowana jest dla najbardziej wytrwałych i wprawionych w jeździe kolarzy.

Początek maratonu to  honorowy przejazd sprzed domu kultury przez miasto w kierunku obwodnicy. Start ostry i sportowa rywalizacja rozpocznie się na kilkukilometrowej prostej w stronę miejscowości Karwice. - Po pierwszych asfaltowych kilometrach maratoński peleton wjedzie do lasu łąckiego, w którym poczujemy już przedsmak prawdziwego MTB i tego co będzie czekać na kolejnych kilometrach trasy - zapewnia Mariusz Sarwiński, szef Opoczno Sport Team, organizator imprezy.

Start niedzielnej imprezy zaplanowany został na godzinę 11. W czasie maratonu na terenie miasteczka zawodów odbędą się również wyścigi dla najmłodszych. Dzieci rywalizować będą na krótkich dystansach 400 - 800 metrów. Szczegóły maratonu dostępne są na stronie http://www.mtbopoczno.pl/