Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

REGION

Jedlnia-Letnisko pokochała ludową nutę

sobota, 29 sierpnia 2015 20:02 / Autor:
fot. mw/rpr
Kilkanaście zespołów ludowych z regionu radomskiego, prezentując się na scenie, otworzyło dwudniowe dożynki gminne w Jedlni-Letnisko.

O godz. 16.00 na boisku przy szkole w Jedlni - Letnisku rozpoczął się koncert muzyki ludowej. Zaprezentowało się  kilkanaście zespołów i kapel, m.in. Kapela Zdzisława Kwapińskiego. Sporym zainteresowaniem cieszył się występ ośmioosobowego zespołu z Kowali "Stępocianki":

Publiczność świetnie bawiła się tańcząc na dechach przy samej scenie. W czasie pierwszego dnia dożynek można było także podziwiać i kupować wyroby rękodzielnicze.

Było też sporo atrakcji dla dzieci.

W niedzielę drugi dzień wielkiej zabawy. O godz. 13 podczas Mszy Św. w kościele Opieki Św. Józefa rolnicy podziękują Bogu za plony. Następnie korowód dożynkowy uda się na miejscowe boisko. O godz. 15.00 wójt Piotr Leśnowolski oficjalnie rozpocznie dożynki. Po okolicznościowych przemówieniach będzie czas na obrzędy dożynkowe, w tym dzielenie się chlebem. Wystąpią też zespoły ludowe. Część typowo artystyczna rozpocznie się o godz. 17. Najpierw swoim talentem pochwalą się dzieci. Następnie usłyszymy hity zespołu Abba w wykonaniu grupy SOS. A na koniec zagra zespół "Ego".

Patronem medialnym dożynek jest Radio Plus Radom.