Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

REGION

Pacjenci z Grójca trafią do Radomia?

poniedziałek, 31 sierpnia 2015 13:24 / Autor:
fot. maps.google.pl
Dramatyczna sytuacja szpitala w Grójcu. Z powodu zadłużenia na kwotę blisko 15 mln zł, grójecka lecznica może zostać zamknięta w ciągu kilku dni. Trwa protest załogi.

Powiatowe Centrum Medyczne, spółka prawa handlowego w Grójcu, może zostać zlikwidowana. Chodzi o zadłużenie, jakie w czasie swojej działalności wygenerowała spółka, zaciągając kredyty. Są dwie drogi: albo spłata wierzytelności wobec banku przez ustanowienie hipoteki na nieruchomościach placówki albo ogłoszenie upadłości. O tym muszą zdecydować radni. 

Wiele wskazuje na to, że lecznica będzie musiała ogłosić upadłość, bowiem plan naprawczy opracowany niedawno przez jej kierownictwo nie otrzymał akceptacji radnych. W takiej sytuacji pacjenci likwidowanej lecznicy będą musieli szukać pomocy w innych szpitalach. Część z nich prawdopodobnie trafi do szpitala w Nowym Mieście czy do Radomia - mówi pochodzący z Grójca poseł PiS Marek Suski:

Trwa protest pracowników szpitala, którzy domagają jak najszybszego przyjęcia planu naprawczego oraz zaciągnięcia kolejnej pożyczki.