Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Solary? Pompy ciepła? Czas decyzji

sobota, 19 marca 2016 07:05 / Autor:
fot. www.ziemiaprzysuska.pl

30 marca ruszy nabór wniosków na pompy ciepła i kolektory słoneczne. Powiat przysuski realizuje projekt unijny "Odnawialne źródła energii w powiecie przysuskim".

 

 

Mieszkańcy powiatu przysuskiego mogą już na www.ziemiaprzysuska.pl zapoznać się z regulaminem uczestnictwa. Z energii odnawialnej korzystać będzie 17 budynków użyteczności publicznej. Projekt obejmuje też mieszkańców powiatu. Mogą oni wybierać między powietrznymi pompami ciepła a kolektorami słonecznymi. Instalacje te pozwolą osiągnąć znaczne oszczędności na podgrzewaniu wody użytkowej. Uczestnicy projektu zapłacą 10% wartości instalacji. 80% to dofinansowanie unijne, a kolejne 10% - wsparcie powiatu.  Wynika z tego,  że koszty po stronie mieszkańców bedą wahać się od 1,2 do 1,6 tys zł. Nabór wniosków potrwa do 8 kwietnia. Następnie będą podpisywane umowy.

O projekcie "Odnawialne źródła energii w powiecie przysuskim" rozmawialiśmy ze Zbigniewem Kwiatkowskim, kierownikiem Wydziału Pozyskiwania Środków w Starostwie Powiatowym w Przysusze.