Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

REGION

List intencyjny dla szkół w Lipinach

środa, 18 maj 2016 15:35 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Rozbudowane zostaną obiekty sportowe na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach w powiecie przysuskim. List intencyjny w tej sprawie został podpisany dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Przysusze z udziałem starosty Mariana Niemirskiego, wójta gminy Odrzywół Mariana Kmieciaka i dyrektora szkoły w Lipinach pułkownika Ryszarda Młodzianowskiego.

Wszystkie strony ustaliły, że w latach 2017–2018 doprowadzą do rozbudowy istniejącego w Lipinach boiska "Orlik 2012" o mini-stadion lekkoatletyczny i strzelnicę sportową. Starosta Marian Niemirski:

Dyrektor szkoły w Lipinach pułkownik Ryszard Młodzianowski:

Środki na ten cel mają pochodzić z Ministerstwa Sportu, PROW i innych funduszy. Wymagany udział własny będzie z zastrzeżeniem akceptacji Rad Powiatu i Gminy poniesiony przez obie strony. Niezbędną dokumentację techniczną i uzgodnienia administracyjne przygotuje gmina Odrzywół. Wójt gminy Marian Kmieciak:

Przypomnijmy, że przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych działa również Liceum Kadetów RP pod patronatem Akademii Obrony Narodowej. Placówka łączy w sobie pasję do wojska i służby na rzecz społeczeństwa oraz dobrą jakość kształcenia. Liceum oferuje dobre przygotowanie merytoryczne do zdania egzaminu maturalnego oraz szkolenie na takim poziomie by móc bez przeszkód kontynuować naukę na uczelniach wojskowych.