Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Bezpieczniej w Lipsku

piątek, 28 października 2016 11:30 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Uczniowie z Lipska zabłysnęli. W Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipsku odbyła się kolejna impreza w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

Tym razem dbać o własne bezpieczeństwo nauczyło się 316 uczniów z klas IV–VI szkoły podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema oraz I–II gimnazjum.

Uczniowie uczestniczyli w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lipsku omówili zagrożenia przedstawione w filmie ”…tak, chcę być bezpieczny”, natomiast strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zadaniem budzącym duże emocje był przejazd po torze rowerowym, który tylko z pozoru wydaje się być prostym zadaniem.

Uświadomienie dzieci, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku jest niezwykle ważnym elementem akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Najmłodsi dowiadują się, jakich zagrożeń można uniknąć zakładając odblaski w odpowiednim miejscu. Dotyczy to nie tylko pieszych, ale również rowerzystów. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali zestawy elementów odblaskowych, w których skład wchodzą dwie opaski zapinane na rękę oraz dwie zawieszki, które można przypiąć do ubrania.

Akcja skierowana jest do szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Mazowsza. Samorząd województwa mazowieckiego i wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego zorganizują ponad 100 spotkań z młodzieżą. Wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze zdobędzie kilkadziesiąt tysięcy uczniów.