Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Kto pisze się na energię ze słońca?

czwartek, 19 stycznia 2017 08:48 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. https://pixabay.com
Jakub Szczechowski

Staropolski Związek Gmin i Miast będzie starał się o pieniądze z Unii Europejskiej na instalacje fotowoltaiczne w gminach:  Końskie, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Fałków, Słupia i Smyków.

Fotowoltaika polega w uproszczeniu na produkcji energii elektrycznej z energii słonecznej. Specjalne zestawy przyłączane są do istniejących instalacji elektrycznych w budynkach. Główna korzyść to tańszy prąd i ochrona środowiska. 

Zanim Staropolski Związek Gmin i Miast przygotuje wniosek potrzebna jest orientacja co do zainteresowania mieszkańców, ilu z nich jest gotowych na sfinansowanie udziału własnego i spełniają kryteria prawne i techniczne. W związku z tym można wypełnić ankietę, która ma znaczenie sondażowe. Nie oznacza zobowiązania do udziału w projekcie. Ankietę można pobrać choćby tu. Wypełnioną należy dostarczyć do poszczególnych urzędów gminy lub siedziby Staropolskiego Związku Gmin i Miast.

Program przewiduje możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych. Konkurs ma być ogłoszony w II kwartale 2017 r., a umowy będą podpisywane w IV kwartale.