Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

REGION

Warsztaty czekają na przebudowę

środa, 07 czerwca 2017 15:16 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Przebudowane zostaną warsztaty szkolne w Zespole Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym. Umowa na dofinansowanie tej inwestycji podpisana została w opoczyńskim starostwie.

Pieniądze na przebudowę i rozbudowę warsztatów powiatowy samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Z ramienia zarządu województwa umowę o dofinansowanie inwestycji podpisał wicemarszałek Artur Bagieński.

Dzięki pozyskanym pieniądzom powiatowy samorząd gruntownie przebuduje i rozbuduje szkolne warsztaty w Mroczkowie Gościnnym. Opoczyński projekt znalazł się w gronie 11, które dostały finansowe wsparcie w ramach RPO, wyjaśnia starosta Józef Róg.

Z dofinansowania cieszy się również Damian Pietrasik, dyrektor szkoły.

Inwestycja w Mroczkowie to nie jedyne zadanie, na którego realizację powiatowy samorząd pozyskał pieniądze z RPO. Wcześniej podpisane zostały umowy na trzy inne projekty. Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego.

Umowy o dofinansowanie z ramienia województwa podpisał także wicemarszałek Artur Bagieński.

Dzięki pieniądzom z RPO powiat opoczyński nie tylko przebuduje DPS w Drzewicy, ale również utworzy dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze w Mroczkowie Gościnnym i Żarnowie. Starosta Józef Róg.

Inwestycje polegające na przebudowie warsztatów w Mroczkowie, DPS-u w Drzewicy oraz na utworzeniu placówek opiekuńczo-wychowawczych mają zostać ukończone za dwa lata.