Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

REGION

Jak „Wisła inspiruje" uczniów z Mazowsza?

piątek, 08 września 2017 09:09 / Autor: Monika Nowakowska
foto:MUW
Monika Nowakowska

„Wisła inspiruje” – to temat tegorocznej edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Jak uczniowie z Mazowsza widzą Wisłę i uroki środowiska, w którym żyją? Swoje spostrzeżenia mogą przedstawić w formie plakatu, komiksu lub wiersza.

Piętnasta edycja konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego upłynie pod hasłem „Wisła inspiruje”. Nie jest ono przypadkowe. Rok 2017 został ogłoszony „Rokiem Rzeki Wisły”, a do jego obchodów przyłączył się samorząd Mazowsza.

Organizowane przez mazowiecki urząd marszałkowski konkursy ekologiczne to już tradycja. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród uczniów z naszego regionu. W zeszłym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 2,1 tys. osób.

– Chcemy zobaczyć Wisłę i jej otoczenie oczami młodych Mazowszan. Jednocześnie konkurs ma zainteresować uczniów otaczającą przyrodą i zwrócić ich uwagę na problemy ekologiczne – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego. Zadania są zróżnicowane. Uczniowie szkół podstawowych klas I-III zmierzą się z przygotowaniem plakatu ekologicznego z hasłem, zaś klas IV-VI komiksu łączącego część plastyczną i tekstową. Z kolei uczniowie klas VII oraz gimnazjaliści klas II i III napiszą wiersz. Na zwycięzców oraz ich opiekunów czekają atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia i prace należy składać osobiście lub wysyłać pocztą do właściwej terenowo Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W przypadku, gdy miejscowość nie jest objęta działaniem delegatury, zgłoszenie należy wysłać bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Prace przyjmowane będą do 13 października - decyduje data stempla pocztowego.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.mazovia.pl w zakładce Konkursy/Szkolenia.