Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

REGION

Przedszkolaki mogą walczyć ze smogiem

wtorek, 20 marca 2018 15:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (tookapic)
Weronika Chochoł

„O czyste powietrze dbamy – ze smogiem wygramy!” - oto temat dziesiątej edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd Mazowsza. Tegorocznym tematem konkursu będzie zła jakość powietrza i negatywnego wpływu smogu na nasze zdrowie i życie.

Do udziału w konkursie zaproszone są wszystkie przedszkola z Mazowsza. W pierwszym etapie najlepszą pracę wybiera dyrektor placówki. W etapie wojewódzkim wybór laureatów należy do komisji konkursowej. Pod uwagę brane są pomysłowość, zgodność tematyczna, samodzielność i estetyka wykonania.

Tegoroczna tematyka nawiązuje do coraz częściej poruszanego, nie tylko na forum publicznym problemu złej jakości powietrza, a także smogu i jego negatywnego wpływu na nasze zdrowie i życie.

- Zła jakość powietrza to coraz poważniejszy problem - podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. - Statystyki są alarmujące. Co roku z powodu złej jakości powietrza tyko na Mazowszu umiera kilka tysięcy osób. Troska o środowisko to nasza wspólna sprawa. Musimy edukować już najmłodszych. Najlepiej przez zabawę czy wykorzystując ich zdolności manualne. Jestem bardzo ciekawa, na co zwrócą uwagę w tegorocznej edycji konkursu. Z pewnością najmłodsi zaskoczą nas swoją kreatywnością - dodaje.

To jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu. Formuła z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Do ubiegłorocznej odsłony, którego tematem była Wisła, prace zgłosiło ponad 700 dzieci z 87 mazowieckich przedszkoli.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową przesyłać można do końca kwietnia na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w czerwcu. 

Karta zgłoszeniowa wraz z regulaminem są dostępne na stronie www.mazovia.pl w zakładce Konkursy/Szkolenia. Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody.