Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

REGION

Wyprawka na święta

środa, 19 grudnia 2018 08:23 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zakończył tegoroczne kampanie edukacyjne w szkołach. W poniedziałek sporą dawkę wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze i zestawy odblaskowe otrzymały dzieci ze szkoły podstawowej w Kaszowie w gminie Stara Błotnica.

O tym jak zachować się na drodze i czemu odblaski są takie ważne opowiedział najmłodszym Tomasz Sotowski z radomskiego WORD-u.

 Dzieci otrzymały na koniec prezenty - zestawy odblaskowe. A co uczniowie zapamiętali?

- Mamy zajęcia z dziećmi. We wrześniu wychodzimy z dziećmi na drogę, przechodzimy przez przejścia, uczymy się przechodzić przez te przejścia, pokazujemy dzieciom znaki drogowe i później zawsze jest cykl zajęć - mówi o edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drodze Jolanta Domańska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

- Sprawa bezpieczeństwa w szkole obok wychowania i edukacji jest najważniejsza. Pomimo że jest to mała miejscowość, ruch na drodze jest coraz większy. Szkoła jest położona w pobliżu drogi wojewódzkiej, a zakręt jest bardzo niebezpieczny dlatego bardzo cenne będą na pewno odblaski dla dzieci, które dzięki temu będą bardziej widoczne na drodze, a poza tym będą i one mogły propagować wiedzę na temat bezpieczeństwa - zauważa dyrektor PSP im. A. Mickiewicza Grażyna Jesionek.

Do szkoły w Kaszowie uczęszcza 86 uczniów. Już teraz do WORD-u mogą zglaszać się kolejne szkoły, które chcą, aby w przyszłym roku u nich odbyły się specjalne lekcje o bezpieczeństwie na drodze.

Zapraszamy do nas: