Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

REGION

Święta: są ofiary i ranni

czwartek, 27 grudnia 2018 15:17 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

3 osoby zginęły, 37 zostało rannych, 71 kierowców postanowiło prowadzić auto po alkoholu - taki jest bilans policyjnych działań "Bezpieczne Święta 2018” w województwie mazowieckim.

Działania prowadzone były od piątku, 21 grudnia do środy, 26 grudnia, a udział brało w nich prawie 6 tysięcy policjantów. W ramach akcji „Bezpieczne Święta 2018” funkcjonariusze zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa i prawidłowego przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracali także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego województwa.

W ciągu sześciu świątecznych dni na mazowieckich drogach doszło do 34 wypadków, w których zginęły 3 osoby. Dwie z nich to piesi, którzy poruszali się po drogach po zmroku bez odblasków. We wszystkich wypadkach rannych zostało 37 osób.

W święta nie zabrakło również nietrzeźwych kierowców. Mazowieccy policjanci zatrzymali 71 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Zapraszamy do nas: