Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Czterech kandydatów na stanowisko dyrektora

wtorek, 02 kwietnia 2019 11:16 / Autor: Weronika Chochoł
fot. szpitalkozienice.pl
Weronika Chochoł

Cztery oferty wpłynęły do konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach. W środę, 3 kwietnia komisja konkursowa przystąpi do rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur.

Przypomnijmy, dotychczasowy dyrektor lecznicy Jarosław Pawlik został odwołany ze stanowiska 27 lutego. Jak wyjaśniał starosta kozienicki Andrzej Jung wypowiedzenie miało związek z obecną sytuacją szpitala, która stanowi zagrożenie dla bieżącego i przyszłego funkcjonowania SPZZOZ w Kozienicach oraz dostępności mieszkańców powiatu do świadczeń medycznych.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach za rok 2018 odnotował najwyższą w historii funkcjonowania stratę finansową w wysokości około 9 milionów złotych.

Podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu zaplanowanej na 6 marca powołana została komisja konkursowa odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu na dyrektora placówki.

Do konkursu wpłynęły cztery oferty. W środę, 3 kwietnia komisja konkursowa przystąpi do rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur. Od kandydatów wymagało się m.in. wyższego wykształcenia, posiadania wiedzy i doświadczenia pozwalających na odpowiednie wykonywanie obowiązków dyrektora, doświadczenia na stanowisku kierowniczym, ale także znajomości przepisów ustawy o działalności leczniczej oraz przepisów wykonawczych, znajomości prawa z zakresu finansów publicznych i świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych czy znajomości Kodeksu pracy.