Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

REGION

Policja z Kozienic podsumowała weekend

poniedziałek, 13 maj 2019 18:30 / Autor: Kamil Zapora
M. Prejs/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od piątku do niedzieli policjanci przeprowadzili na szeroką skalę badania trzeźwości na terenie powiatu kozienickiego. Na 300 przebadanych jeden stracił prawo jazdy. Ponadto funkcjonariusze w niecodzienny sposób uchwycili złodzieja.

Jak informuje mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach, na skutek policyjnych kontroli zatrzymanych zostało trzech pijanych kierowców. Byli wśród nich dwaj rowerzyści. jeden z nich miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, drugi zaś 3,5 promila. Trzecią osobą jadącą na podwójnym gazie był 22-letni kierowca Audi A4. Został zatrzymany, ponieważ nie miał włączonych świateł oraz przewoził pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz odpowie przed sądem.

Ponadto w ten weekend kozieniccy policjanci byli świadkami niecodziennej sytuacji. Podczas legitymowania sześćdziesięciosiedmioletniego mężczyzny otrzymali od niego ofertę kupna kompletu kluczy. Jak się okazało, zostały one wcześniej skradzione z marketu. Mężczyzna został ukarany za kradzież, a towar powrócił na sklepową półkę.

Oprócz tego w ręce policjantów wpadł jeszcze jeden złodziej. Był to zatrzymany do kontroli 36-letni kierowca roweru. Jak się okazało rower został skradziony dzień wcześniej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przez weekend funkcjonariusze z Kozienic nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Doszło natomiast do pięciu kolizji.