Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Radomskie

Policja wróci do Wolanowa?

piątek, 17 maj 2019 16:29 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

W Wolanowie może powstać posterunek policji. W przyszłym tygodniu odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Sprawa odtworzenia posterunku policji w Wolanowie nabrała rozgłosu na ostatniej sesji rady powiatu. Przewodniczący Krzysztof Murawski poinformował, że otrzymywał sygnały od mieszkańców o konieczności poprawy bezpieczeństwa w gminie.

- Zgłaszają się do mnie mieszkańcy i skarżą, że pogorszyło się bezpieczeństwo i jest więcej włamań. Lokal czeka, więc myślę, że będzie to bardzo wskazane, aby ten posterunek został przywrócony - mówi przewodniczący rady powiatu.

Pierwsze działania już zostały podjęte.

- Oglądaliśmy pomieszczenia, dokonaliśmy wstępnej analizy przestępstw za ostatnie 6 lat. Taka informacja została przedłożona komendantowi wojewódzkiemu policji. Oczekujemy na dalsze robocze spotkania, bo odtworzenie posterunku musi być poprzedzone dogłębną analizą - mówi asp. sztab. Krzysztof Jabłonka, naczelnik wydziału prewencji radomskiej policji.

Ewa Markowska-Bzducha, wójt Wolanowa mówi, że otrzymuje prośby od mieszkańców o potrzebie odtworzenia komisariatu.

- Poczucie zmniejszenia bezpieczeństwa na naszym terenie znajduje odzwierciedlenie w statystykach policji. Jedno, to odczucie mieszkańców, ale okazuje się, że ilośc interwencji odnotowanych na terenie gminy Wolanów wzrasta z roku na rok. W ostatnim roku wzrosła z 680 do 760. Pojawiają się duże kradzieże i włamania - mówi Ewa Markowska-Bzducha.

W przyszłym tygodniu czekają nas konsultacje społeczne w tej sprawie.

- 22 maja o 16:00 w sali konferencyjnej urzędu gminy odbędą się konsultacje społeczne, które mają na celu usłyszenie wprost przez przedstawicieli policji, że taka potrzeba jest - mówi wójt.

Zapraszamy do nas: