Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

REGION

DPS w Jedlance w prokuraturze

wtorek, 21 maj 2019 08:47 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.radompowiat.pl
Jakub Szczechowski

Dziś w Starostwie Powiatowym w Radomiu odbędzie się spotkanie z dyrektor i pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Jedlance. Do Prokuratury Rejonowej Radom-Zachód wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa w placówce. Przez kilka ostatnich lat miało dochodzić tam do mobbingu.

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Jedlance zgłaszali zastrzeżenia co do stylu pracy dyrektor już ok. 2 lat temu. - Konfilkt tlił się, natomiast teraz przybrał na sile, kiedy grupa pracowników złożyła doniesienie do prokuratury na działania, nazywane przez nich mobbingiem, do którego miało dojść ze strony dyrektor placówki. Starostwo zareagowało bardzo szybko na niepokojące sygnały. Do starosty wpłynęła skarga podpisana przez 28 osób - pracowników i byłych pracowników DPS w Jedlance - powiedział nam rzecznik starosty radomskiego Marcin Genca.

Starosta radomski skierował sprawę do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Radomskiego. Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie. Dziś po południu komisja spotka się zarówno z przedstawicielami pracowników, dyrektor placówki jak i dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Marcin Genca powiedział nam również, że w poprzednich latach do starostwa i PCPR słane były anonimy w sprawie nieprawidłowości w Jedlance. Zlecone kontrole nie potwierdziły jednak tych nieprawidłowości.

Stanowisko dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jedlance Izabeli Lorenc.