Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

REGION

Militarnie w Mroczkowie

poniedziałek, 10 czerwca 2019 14:17 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Ponad 100 opoczyńskich uczniów wzięło udział w Biegu Militarnym zorganizowanym w Mroczkowie Gościnnym.

Bieg Militarny już po raz szósty zorganizowało Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym, czyli placówka, w której młodzi ludzie mogą zdobywać wiedzę i umiejętności praktyczne także w ramach realizowanej tu specjalizacji wojskowej. – Sam bieg to nie tylko rywalizacja na trasie, ale także na strzelnicy – wyjaśnia Damian Pietrasik, dyrektor szkoły.

Młodzi ludzie rywalizujący w szóstej edycji biegu walczyli o puchar płk. Pawła Wiktorowicza, dowódcy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zwracał on uwagę, że bieg jest doskonałą okazją na wychowanie uczniów w duchu patriotycznym.

Na najlepsze drużyny biorące udział w rywalizacji czekały statuetki i dyplomy przyznane przez organizatorów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wyniki rywalizacji:

Dystans „ MILITARY” (kl. IV – VI) dziewczęta:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie: Amelia Stęplewska, Wiktoria Kuleta, Amelia Turlińska, Amelia Piekarska.
  2. Szkoła podstawowa w Ogonowicach: Julia Kowalczyk, Faustyna Telus, Natalia Woźniak, Zuzanna Łuczkowska.
  3. Szkoła Podstawowa w Modrzewiu: Zuzanna Śmiechowska, Julia Ptaszek, Aleksandra Sobolewska, Maja Pawlak.

Dystans „ MILITARY” (kl. IV – VI) chłopcy:

  1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Opocznie: Oktawian Bartyzel, Jan Konopka, Kacper Stańczyk, Patryk Jurek.
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie: Krzysztof Kupisek, Jakub Kmita, Kacper Jurek, Bartłomiej Poprzeczny.
  3. Szkoła Podstawowa w Modrzewiu: Bartosz Galicki, Kacper Jura, Kacper Lipski, Adam Gąsiorek.

Dystans „ MEGA MILITARY” dziewczęta:

  1. Szkoła Podstawowa w Mroczkowie Gościnnym: Milena Raczyńska, Wiktoria Sobolewska, Julia Wiktorowicz, Wiktoria Pęchner.
  2. Szkoła Podstawowa w Ogonowicach: Martyna Wojtarek, Zuzanna Wiktorowicz, Milena Wiktorowicz, Kinga Orzechowska.
  3. Szkoła Podstawowa w Wygnanowie: Aleksandra Statkiewicz, Aleksandra Stępień, Aleksandra Kotusiewicz, Julia Jędrasik.

Dystans „MEGA MILITARY” chłopcy:

  1. Szkoła Podstawowa w Wygnanowie: Wiktor Kotusiewicz, Jakub Kotusiewicz, Mateusz Piekarski, Bartłomiej Pacan.
  2. Szkoła Podstawowa w Modrzewiu: Jakub Śmiechowski, Patryk Juras, Paweł Zdanowski, Bartłomiej Musiał.
  3. Szkoła Podstawowa w Ogonowicach: Daniel Chmal, Kacper Nowak, Bartłomiej Rudalski, Damian Wijata.

 

W konkursie strzelania do tarczy z broni pneumatycznej o puchar „specjalizacji wojskowej” PCKZiU najlepsze wyniki uzyskali:

Dziewczęta:

  1. Julia Wieruszewska (SP nr 2 w Opocznie) – 34 pkt.
  2. Aleksandra Stępień (SP Wygnanów) – 32 pkt.
  3. Maja Wrzosek (SP Wygnanów) – 30 pkt.

Chłopcy:

  1. Filip Włodarczyk (FF Sport /SP nr 2) – 69 pkt.
  2. Jakub Deka (SP w Mroczkowie G.) – 59 pkt.
  3. Antoni Duch (FF Sport) – 58 pkt.